Vlašim má ve druhé lize odehrána tři utkání s rovnoměrnou bilancí výher (Frýdek-Místek 4:0), remíz (Olymp 1:1) a proher (Příbram 0:4). Zvláště poslední, středeční prohra v dohrávce středočeského derby, velice rytíře bolí, protože nikdo tak vysokou nečekal, i když je Příbram na druhém místě a Vlašim na devátém. Jenže mezi 14. – 17. minutou přišly tři nečekané údery hostů, ze kterých se domácí již nevzpamatovali.

„Zápas jsme si prohráli sami po vlastních chybách,“ povzdechl si po debaklu trenér Vlašimi Petr Havlíček, jenž musí hodně rychle dostat tým psychicky nahoru, protože ho v neděli od 16:30 čeká, opět v domácím prostředí, exligový Hradec Králové. „Chceme co nejrychleji na zápas s Příbramí zapomenout a udělat s Hradcem tři body. Na hráčích vidím odhodlání a vím, že máme silný tým, který může porazit každého.“

Trenér Havlíček s realizačním týmem po vysoké porážce nepanikaří. „Nedělám z ní žádnou velkou vědu. Takové zápasy se stávají i velkým klubům jako ve středu Manchesteru City v Liverpoolu, který dostat také rychlé tři slepené góly a už s tím nic neudělal,“ ukázal kouč na podobnost se zápasem Ligy mistrů.

Ve vlašimské základní sestavě dojde s Hradcem Králové ke změnám, ale podle trenéra plánovaným, které by přišly, ať by zápas s Příbramí dopadl jinak. A tak je třeba i ve špatných věcech hledat pozitiva a Petr Havlíček je našel v divácích. „Lidi mě potěšili, že nás i za stavu 0:3 povzbuzovali a pomáhali. Věřím, že nám s Hradcem opět pomůžou.“

BENEŠOV JE ROZJETÝ

V ČFL se parádně na jaře daří Benešovu, jenž má ještě lepší rozjezd než na podzim, kdy měl ze čtyř zápasů jedenáct bodů, teď jich získal dokonce dvanáct, nejvíce ze všech. „Krásně se to poslouchá,“ směje se trenér Benešova Roman Veselý.

Mužstvo vhodně posílilo a Engelmann, Rys, Esomba, Brejcha a Laňka jsou součástí základního kádru, kam se v poslední době vtlačili i Kozel a Haitl. Šanci dostává i mladý Rataj a souhra velice svědčí mozku hry Čapkovi, který dává důležité góly.

Naposledy v dohrávce porazil Benešov předposlední Čížovou 2:1 na jejím hřišti, kde se musel srovnat s malým, hrbolatým hřištěm i standardními situacemi a dlouhými nakopávanými míči domácích. „Utrpěli jsme výhru, ale získali na těžkém, malém hřišti, tři důležité body,“ oddechl si kapitán Benešova Jan Zákostelský.

Ten povede v sobotu dopoledne (10:30) jedenáctý tým tabulky za dalšími body na hřišti šestnáctého Litoměřicka. „Už jsme se docela dostali ze dna a teď je potřeba body potvrdit v Litoměřicích, abychom měli stále větší klid a nemuseli se strachovat o záchranu do posledních kol,“ hlásí benešovský zkušený hráč Martin Turek, jenž se po zranění dává dohromady.

PŘEBOROVÝM TÝMŮM SE NA JAŘE DAŘÍ

Dva okresní týmy v krajském přeboru mají na jaře formu. Poříčí nad Sázavou má ze čtyř zápasů plný počet bodů, což ho po zaváhání celků z čela tabulky, vyneslo již na druhou příčku, bod za Horky. „Velice nás to těší. Kluci mají chuť do hry, což se projevuje i na hřišti,“ říká trenér Pavel Šimáček, jehož s týmem čekají v dubnu všechny čtyři zápasy na hřištích soupeřů, takže na zelený pažit v Poříčí se v mistráku dostane na jaře kuriózně až 5. května s Horkami. Dubnovou venkovní anabázi začínají v sobotu v Tuchlovicích.

Nespeky, které do jarní části posílily o bývalého ligového hráče, jenž prošel i anglickým West Hamem, Petrem Mikolandou, ze čtyř zápasů, třikrát vyhrály a dostaly se do klidného středu tabulky. Naposledy hrál nováček soutěže bez trenéra Tesaře (dovolená) i Mikolandy (reprezentační povinnosti u U21), přesto vyhrál penaltou Buriana v závěru zápasu proti Hvozdnici. „Chceme se rychle dostat do klidného středu a nemít záchranářské starosti,“ hlásil trenér Jaroslav Tesař před začátkem jara, a to se mu s týmem, do kterého se snažil v zimě natlačit, co nejvíce fyzičky, daří.

V sobotu hrají Nespeky dopoledne (10:15) v Klíčanech.