SEDLČANY – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2:1

V prvním poločase se přítomní větších šancí nedočkali. Domácí gólmana Poříčí Tlamichu neohrozili, hosté vyslali jen nebezpečnou střelu Afanasenkem, která zamířila vedle Capouchovy svatyně. A když už se řítil Trpišovský sám na branku, pomezní mu odmával ofsajd. „Určitě to ofsajd nebyl, Jakub byl při náběhu tři metry před obranou," zlobil se trenér Poříčí Libor Pala na pomezního rozhodčího.

A tak se šlo do kabin bez branek.

Po změně stran se hrálo v podobné režii, až posledních dvacet minut přineslo vzruch před brankami, hlavně Poříčskou. „Odpadli jsme kondičně a už jsme mleli z posledního," povzdech si Pala.

V 75. minutě se domácí dočkali vedení, když si na pas za obranu zaběhl útočník a prostřelil Tlamichu. Za šest minut chyboval na straně obránce Pohorský, když mu míč sebral domácí hráč a podruhé z úhlu propálil Tlamichu. „Oba góly jsme si dali sami," kroutil hlavou poříčský trenér.

V 86. minutě se dočkali i hosté. Janků si naběhl pro míč za domácí obranu, podél vyběhnuvšího gólmana Capoucha ještě naservíroval balón Trpišovskému, který do prázdné branky uzavřel na 2:1.

„Až na posledních dvacet minut jsme byli celý zápas herně lepší a soupeř jen nakopával míče. V závěru jsme ale odpadli kondičně, čehož domácí využili," dodal po generálce trenér Poříčí Libor Pala, kterému chyběli zraněný Peroutka a dovolenkující Jíša.

Fotbalisté Poříčí nad Sázavou odstartují sezonu v krajském přeboru již v pátek 12. srpna, kdy od 20 hodin přivítají na svém hřišti pod umělým osvětlením Tuchlovice. „Ani jednou ze tří přípravných zápasů jsme nehráli v kompletním složení, a tak uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme," povzdechl si poříčský trenér, jehož cílem je nemít problém se záchranou.