Hráči se ještě nestačili ani pořádně rozkoukat, když se již ve 2. minutě utkání měnilo skóre. Vlašimského brankáři Belaňovi prošla za záda střela hostujícího hráče. V 10. minutě zahrozila Vlašim, nicméně Průchova střela se mezi tři tyče nevešla. Dvě minuty na to se ale Vlašim dočkala. Domácí zahrávali rohový kop, k míči se dostal na přední tyči Alexander Jakubov a srovnal na 1:1. Tentýž hráč ukázal svůj um při zakončení ve 20. minutě, kdy ho vyslal Hronek a Jakubov obloučkem vstřelil krásný druhý gól Vlašimi 2:1. Vlašim mohla bleskově udeřit potřetí, ale Putz v stoprocentní šanci přestřelil. A tak přišel trest na druhé straně. Ve 25. minutě se střelou z hranice velkého vápna prosadil vyšehradský Ansuma Musa a vyrovnal na 2:2. Minutu po vyrovnávací brance překlopil Ansuma Musa misky vah na stranu Vyšehradu a upravil skóre na 2:3 z pohledu domácí Vlašimi. Hosté vedení udrželi ale pouze čtrnáct minut a ve 40. minutě našel Hronek na hranici penalty Putze, který nekompromisní střelou opět srovnal.

Ve druhém poločase byli mnohem aktivnější domácí, avšak ani oni se nedokázali gólově prosadit. Převaha Vlašimi byla znatelná hlavně v poslední desetiminutovce utkání. Nejprve mířil na zadní tyč Hurka, ale těsně minul. Následně hlavičkoval po rohovém kopu Matějka, ale ani jeho pokus neskončil v síti za hostujícím brankářem. Vůbec největší šanci na změnu skóre měla Vlašim v 90. minutě, kdy nejprve Vojta svou střelou orazítkoval břevno a následnou dorážku Hurky vychytal vyšehradský brankář.

„Byl to klasický tréninkový zápas. Testovali jsme v něm řadu nově příchozích hráčů. Hráči stabilního kádru dostali volno. Co se týče spokojenosti s utkáním, respektive s výkonem hráčů, tak ta se různí. S některými hráči spokojen jsem, s jinými méně," řekl k utkání s Vyšehradem trenér Vlašimi Vlastimil Petržela.

Vlašimští fotbalisté se v sobotu zúčastní, jako již tratičně, turnaje v Počátkách. Soupeři, s nimiž se Vlašim střetne jsou Táborsko, Pardubice a Žižkov. „Turnaj v počátkách bude prakticky poslední možnost pro nové hráče, aby se ukázali. Po tomto turnaji bychom chtěli uzavřít naší soupisku. Jsem velmi překvapen tím, kolik hráčů se do Vlašimi snaží protlačit. Neustále zvedám telefony od fotbalistů, kteří mě prosí, zda by s námi mohli trénovat," prozradil vlašimský trenér.

VLAŠIM - VYŠEHRAD 3:3 (3:3)Branky Vlašimi: 12. a 20. Jakubov, 40. Putz. FC Graffin Vlašim: 1. poločas: Belaň - Petrů, Jurič, Harbolák, Starý - Janda, Putz, Hronek, Tomášek, Průcha - Jakubov. 2. poločas: Drápela - Radoš, D. Matějka, Souček, Nový - Vojta, Miskovič, Verner, Hurka, Kučera - T. Matějka. Trenér Vlastimil Petržela.

Adam Procházka