„Sám jsem zvědavý, jak se s tím mužstvo popere. Na jaře nebyly v I. A třídě naše výkony dobré hlavně kvůli malému počtu hráčů. V létě se naše situace s příchodem několika mladých hráčů z Benešova změnila, a tak uvidíme, jak si mužstvo sedne. Moc času na sehrání nebylo, ale věřím, že se to postupem času bude zlepšovat a dáme dohromady kvalitní tým," doufá trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Letní příprava se uskutečnila ve spolupráci s třetiligovým Benešovem, který rozpustil své béčko (I. A třída), a většina hráčů, kteří se nevešli do benešovského kádru, přešla do Poříčí. „Chtěli jsme, aby hráči, kteří připadají do úvahy pro Benešov pro třetí ligu, hráli vyšší soutěž než I. A třídu. Krajský přebor je pro ně odpovídající, hlavně pro dorostence, kteří přecházejí do mužů," odtajnil smysl spolupráce benešovský trenér Luboš Zákostelský.

Poříčí sehrálo tři přípravné zápasy – s Divišovem (I. B třída) remizovalo 3:3, s FC Háje Jižní Město (Pražský přebor) vyhrálo 4:0 a v generálce na mistrovské zápasy v krajském přeboru remizovalo 1:1 s ČAFC Praha (Pražský přebor).

„V zápasech se prostřídalo několik hráčů, kteří si na sebe postupně zvykají, což bylo na souhře znát. Pozitivní bylo, že jsme se do šancí dostávali, ale koncovka byla mnohdy uspěchaná a většina zakončení šla mimo branky soupeřů," posteskl si Šimáček, jenž věří, že si mužstvo sedne i po lidské stránce, vytvoří partu, která dovede tým do poklidného středu krajského přeboru.

V mužstvu budou nadále působit bývalý reprezentant Stanislav Vlček a režisér Jakub Kohák. Další spojení exreprezentanta Martina Haška s Poříčím je v jednání.