POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SLANÝ 0:0 PK 4:2

V úvodu sice zahrozil dvěma ranami mimo brankové tyče hostující Galbavý, ale poté byli většinou v kombinaci domácí, kteří na těžkém terénu dobře kombinovali, ale finále v podobě gólu chybělo jako v případě hlavičky Páva a střely Jíši. Hosté podnikali nebezpečné brejky, po kterých Galbavý trefil břevno a Ahmed přestřelil z malého vápna branku. V závěru poločasu utahovali domácí šrouby, ale ránu Jírů parádně vyrazil gólman Sedlák, jenž si poradil i s koncovkou J. Pohorského a dokonce i s penaltou Žáka.

„S hrou do plných jsme si dokázali dobrou kombinací poradit, ale bohužel nám chybělo vstřelit gól,“ podotkl k první půli poříčský kouč.

Ihned po změně stran zahrozil dvakrát hostující štírek Ahmed, aby na druhé straně trefil Trpišovský po pěkné akci tyč. Poté se již jen bojovalo, domácí ubrali na plynu a jen Rejhon protáhl Sedláka a střelu slánského Galbavého z trestného kopu vytáhl Tlamicha na roh. A když v samotném závěru zpacifikovali hosté zakončujícího Žáka, šlo se do penaltového rozstřelu.

„Už jsme nehráli, tak dobře jako v prvním poločase, přesto jsme gól mohli dát,“ povzdechl si Pavel Šimáček.

Penalty lépe zvládly domácí (potřetí v sezoně), když všichni čtyři proměnili, na rozdíl od hostujících Hollyho (vedle) a Hansla (tyč).

Rozhodčí: Paukner. ŽK: Vimr, Galbavý, Hansl (všichni Slaný).

Poříčí: Tlamicha – Žák, Křivohlavý, Peroutka, Vosáhlo – Jírů (64. Verner) – Jíša, Rejhon, Páv (89. Melichar), J. Pohorský (83. P. Pohorský) – Trpišovský.