I když se už vám moc nechtělo, v létě vás přemluvil kamarád Petr Králíček, abyste mu pomohl u nováčka krajského přeboru z Nespek. Litujete toho kroku, že jste se nechal přemluvit?

Nikdy jsem nelitoval svého rozhodnutí, ale musím uznat, že to bylo složitější, než jsem čekal. Po třetím kole odešel Radek Šírl a vše vypadalo dost beznadějně. Paradoxně mě to ještě víc vyhecovalo.

Uhráli jste jako nováček 19 bodů a jste dvanáctí. Je to málo nebo akorát?

Když mi Petr Králíček před sezónou řekl, že chce 20 bodů, myslel jsem si, že to bude těžké. Když mi to po odchodu Radka Šírla zopakoval, myslel jsem si, že se zbláznil (směje se). Myslím, že konečných 19 bodů je solidní výsledek a závěr sezóny naznačil určité zlepšení.

Zpočátku jste nebyl spokojený s kvalitou mužstva a snažil jste se jí během sezony zlepšit. Povedlo se?

V průběhu sezóny přišli tři hráči a chvíli trvalo, než si to sedlo. Největší kvalitu přinesl Marek Večera. Fimba s Kupcem hráli v některých zápasech pod své možnosti.

Někteří domácí hráči nechtěli, hlavně mladí, slyšet kritiku. Vzali si jí následně k srdci?

Nevím, jestli si kritiku vzali k srdci, ale určitě zjistili, že o některých věcech nehodlám diskutovat. Kluci musí pochopit, že dokud je kritizuji, tak mi na nich záleží.

Který zápas vás z pozice trenéra uspokojil a naopak, kde jste byl na hráče naštvaný?

Naštvaný jsem byl především po dvou prohrách za sebou na domácím hřišti. Naopak spokojený v závěru sezóny, kdy se naše hra začala postupně zvedat.

Chtěl jste vyhrát derby s Poříčím, což se vám nepovedlo, i možná z důvodu, že jste na zápase nebyl. Štve vás to, zvláště když jste vedli v poločase 2:0 a byla parádní atmosféra?

Celý zápas jsem sledoval přes internet a moc se mi líbil. Remíza byla asi spravedlivá. První půli byly lepší Nespeky a druhou zase Poříčí. Je ale určitě škoda ztratit vedení 2:0 především, když bylo několik možností vstřelit třetí branku.

V mužstvu jste měl chvíli bývalého reprezentanta Radka Šírla. Jak zpětně hodnotíte jeho odchod a co říkáte, na to co předvedl ve Zbuzanech, kdy inzultoval rozhodčího a nezahraje si dva roky?

Musím přiznat, že jsem byl z jeho odchodu hodně zklamaný. Trénoval jsem už mnoho bývalých ligových hráčů, ale nikdo na mě neudělal takový dojem. Jeho přístup k tréninkům i zápasům byl skvělý. Myslím, že je velká škoda pro fanoušky i fotbal, že si Radek dva roky nezahraje.

Dohoda s prezidentem klubu zněla do zimy….

V Nespekách mě to baví. V týdnu jsem se dohodl s Petrem na další spolupráci. Na začátku nebylo jednoduché poslouchat, že je to první angažmá, kde místo postupu sestoupím. O to větší chuť mám všem dokázat, že to bude jinak.

Na čem budete muset v zimě zapracovat?

Musíme zlepšit fyzickou kondici a zakončení, které nám dělalo velké problémy.

Na jaké pozice budete hledat posily?

Především musím sehnat kvalitního útočníka a šikovného středního záložníka, aby si měl Honza Kukač s kým zahrát a nemusel se zbytečně rozčilovat.

Kdy začnete s přípravou na jaro a jaké budete mít přípravné zápasy?

Trénovat začneme 15. ledna a první zápas odehrajeme s Přední Kopaninou 20. ledna. Na soustředění do Horní Malé Úpy odjíždíme od 24. do 28. ledna.

Rok pomalu končí. Jak ho hodnotíte po stránce osobní a sportovní a co si přejete do nového roku 2018?      

Především bych chtěl poděkovat všem, kteří pracují v klubu a popřát jim vše nejlepší do Nového roku 2018. Mé osobní přání do nového roku je porazit Poříčí (směje se) a hrát fotbal, který bude bavit fanoušky.