Po sestupu bývá těžké hned tým motivovat, aby se chtěl dostat zpátky. Vám se to prozatím daří, když po sestupu z I. B třídy vedete okres. Jaký máte recept?

Osobně žádný recept nemám. Kluci chtějí hrát opět krajskou soutěž a zatím dělají vše proto, aby se tam vrátili. Jasně jsme si určili pravidla a až na výjimky, je kluci pochopili a dodržují. Dalším pozitivním aspektem je skvělá parta a pozitivní atmosféra, i když se nám zrovna nedařilo.

Získali jste 31 bodů z 39 možných, máte náskok čtyř bodů, takže spokojenost asi bude na místě, ale jak se říká, nikdo nemůže být spokojený, aby se mu to nevymstilo. Jak je to u vás?

Samozřejmě, že nejsme úplně spokojený, protože naše ztráty byly naprosto zbytečné a pramenily hlavně z podcenění soupeře.

Ztráty přišly v Jankově (0:5), doma s Dolními Kralovicemi (0:0) a v Pravoníně (2:2)…

Před sezónou jsem několikrát v kabině zaslechl, že Jankov je na rozpuštění, ani nepřihlásí okres a potom nám naloží bůra a my tam naprosto vyhoříme. Nastoupili jsme jako mistři světa a dopadlo tak, jak to dopadlo. Dokonce jsme museli kluky potrestat finančně, protože výkon a výsledek v Jankově byl ostudou pro celý Neveklov. S Pravonínem se nám prostě herně nedařilo a nakonec jsme mohli být rádi za remízu. A poslední ztráta s Dolními Kralovicemi byla také jasné podcenění soupeře. Po pěti nebo šesti výrazných výhrách se dostavilo uspokojení a dojem, že se asi porazí sami. Jak, ale všichni vědí, tak tomu nikdy není a nebude.

Stříleli jste jako U Verdunu a 67 gólů je více jak pět gólů na zápas. Takže pro diváky musí být radost se na vás chodit dívat. Je to ofenzivní taktikou nebo jen tím, že hráči mají chuť, což se projevuje v gólech?

Máme v kádru hodně kvalitních ofenzivních hráčů, kteří chtějí vyhrávat a dávat hodně gólů, ale někdy je to na úkor obrany a proto dostáváme i dost branek. Na tom budeme muset přes zimu zapracovat a zlepšit naší obrannou fázi.

Máte hodně ofenzivních hráčů – Pavel Vitouš, kterého jste hodně plísnil, že nechodí trénovat, se stal vaším nejlepším střelcem s 12 góly. Hnulo se v něm svědomí?

Znám Pavla dlouho, ale pořád se v něm nevyznám. Ze začátku sezóny, když byl v trestu, nevynechal jediný trénink a dokonce se snažil pomáhat i s přípravou zázemí na každý domácí zápas. Skoro okamžitě, jak mu trest skončil, tak se jeho docházka zhoršila a už chodil pouze na jeden trénink v týdnu, někdy nepřišel na žádný.
Pravidla máme v Neveklově jasně nastavený a bohužel jeho to několikrát stálo základní sestavu. Můj názor je, že pokud bude chodit trénovat, tak je útočníkem číslo jedna.

V posledním zápase s Trhovým Štěpánovem nastřílel Petr Fišer čtyři góly za poločas, ale vy jste o přestávce stáhnul. To musel být naštvaný…

Fíša na tenhle zápas čekal dlouho a jsem rád, že to přišlo před zimní přestávkou. Je to opak Pavla. Naprosto správně pochopil moje pravidla a chodil pravidelně trénovat. Naštvaný nebyl, protože je to inteligentní kluk a ví, že fotbal je týmová hra a musí si zahrát i ostatní kluci. Dokonce mi po zápase poděkoval.
V sezóně bylo plno zápasů, kde jsme nastříleli plno gólů již do poločasu a proto jsme nechali zahrát všechny hráče z lavičky minimálně poločas nebo prostě více minut.

Tým se moc nezměnil, je na něm vidět roční zkušenost z I. B třídy?

Nemyslím si, že by nám roční zkušenost v krajské soutěži nějak extra přidala na zkušenosti. Myslím si, že to bylo spíše horší z pohledu řízení zápasu okresními rozhodčími. V kraji jsou benevolentnější k hraní tělem, rukama a nepískají každý kontakt, jako tomu je v okrese. Naštěstí jsme si ale na to zvykli a vyvarovali se ,,zbytečných faulů“.

Z týmu před sezonou odešla ikona brankář Michal Franěk. I s tím jste se vypořádali dobře…

Již po dvou letech byl Michal ikonou Neveklova, velmi oblíbený v kolektivu i mezi diváky. Musím říct, že mě jeho odchod hodně mrzel a trošku jsem se bál, jak to bez něj zvládneme. Chtěl ale chytat krajskou soutěž, a proto jsme mu nebránili a pustili ho do Teplýšovic, se kterými máme velmi dobré vztahy a domluva s Milanem Ottlem byla bezproblémová. Doufám, že se Michal po případném postupu vrátí zpět do Neveklova.

Oba brankáři si v sezóně zatím vedli velmi dobře a doufám, že to tak bude pokračovat.

Před sezonou jste říkal, že se chcete vrátit do I. B třídy, kdo bude na jaře vaším největším konkurentem?

Myslím si, že se nikomu moc do krajské soutěže nechce, kromě nás tam určitě chtějí Olbramovice. Nespeky mají plnou hlavu starostí s A mužstvem a nemyslím si, že by Králík (prezident klubu Petr Králíček) chtěl mít dvě mužstva v kraji. To by se asi musel rozkrájet a hlavně by se z toho pravděpodobně zbláznil. Jankov má velké výkyvy ve výsledcích a taky si nejsem jist, jestli vůbec chce postoupit.

Co budete v zimě dělat proto, aby mužstvo nezpychlo a nemyslelo si, že to půjde samo?

Budeme tvrdě pracovat. Jelikož chceme zpět kraje, tak si myslím, že s motivací nebude problém.

Je konec roku a přichází hodnocení. Jak berete rok 2017 po stránce osobní a sportovní a co si přejete do roku 2018?

Rok 2017 mi hlavně po sportovní stránce hodně dal, protože zkušenost z I. B třídy je veliká.

Do roku 2018 přeju Neveklovu postup do kraje a všem hodně zdraví, lásky a méně stresu v téhle uspěchané době.