Odehrál jste první mistrovské utkání za Poříčí nad Sázavou. S jakým pocitem jste opouštěl po závěrečném hvizdu rozhodčího hřiště?

Vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Bylo to určitě lepší než před týdnem. Dorazili kluci, kteří na generálku nebyli a hra už vypadala jinak. Vyhráli jsme 3:1 a mohli dát i víc gólů.

V generálce proti Sázavě jste prohráli 2:5. Nevrtal vám v hlavně červíček pochybností, jak to bude vypadat v mistráku?

Bylo to pro mě nepříjemné, když jsme v mém prvním zápase dostali hned bůra. V týdnu jsem ale volal Hašanovi (poz. Martin Hašek), a ten mě uklidnil, že na mistrák bude jiné, kvalitnější mužstvo, což se potvrdilo. Vzadu jsme moc práce neměli, a jen škoda jedné standardky, kterou jsme neuhlídali.

Byl jste nervózní před zápasem?

Ne, na zápas jsem se těšil a bylo to příjemné. Noční čas je dobrý a myslím si, že je atraktivní hrát pod světly v I. A třídě.

V zápase jste mohl zacílit do obou branek. Poprvé vás jako stopera chytily útočné choutky a přes celé hřiště jste při brejku sprintoval před branku Všenor, ale do zakončení jste se nedostal …

Když už jsem se tam dostal, tak se mi zamotala hlava (směje se). Jen škoda, že se míč ke mně nedostal, mohl jsem dát možná gól.

Také jste si ale málem dal vlastní gól…

Míč se mi po centru před naší branku ztratil ve světlech, poté mi sklouzl po holeni a naštěstí skončil těsně vedle branky. To jsem si oddechl.

Všenory v 79. minutě snížily na 2:1. Neměl jste obavy o výsledek?

Vysunuly hru na dva vysoké útočníky, začaly to na ně nastřelovat a měly i nějaké závary. My jsme trošku nepodrželi balón a valilo se to na nás. Nakonec to ale vzal Peťa Havlíček na sebe a krásným slalomem přes tři hráče nás všechny uklidnil třetím gólem.

Pro vás byl zápas i pikantní v tom, že jste se na hřišti po dlouhé době setkal v jednom dresu s Martinem Haškem..

V Moskvě (pozn. Dynamo Moskva) jsme se rozešli a v Poříčí se sešli. Bylo to příjemný si zahrát s Hášou po tak dlouhé době.

Vítěznou šňůru jste ze Slavie přenesl do Poříčí. To vás musí těšit?

Jsme teď nakažení výhrami, tak doufám, že budeme pokračovat na vítězné vlně, jak v Poříčí, tak ve Slavii.

Budete k dispozici trenérovi v Poříčí i v dalších zápasech?

Pokud budou pátky a budu mít čas, tak bych si chtěl zahrát. Zápasy hrajete pro vypocení a dobrý pocit a pokud to takhle bude v Poříčí šlapat, tak proč ne. Příští týden s Voticemi ale nebudu, protože hrajeme se Slávií v Teplicích, ale za čtrnáct dní v pátek proti Černolicím bych měl být.

Když budete mít čas, zamíříte i na hřiště soupeřů?

Pokud bude čas, tak proč ne, ale soboty a neděle kvůli vytížení ve Slavii vidím špatně.