Na podzim střílel o sto šest a začala kolem něj létat lasa z nejvyšší soutěže. Nejlepší kanonýr ČFL Aleš Melechovský s díky odmítal a k řešení své fotbalové budoucnosti se případně hodlal vrátit až v zimní přestávce. Po jejím skončení se ovšem zdá, že i nadále zůstane tahounem Jiren. Za Viktorii nastoupil v úvodním přípravném utkání ve Vlašimi (1:9).

„Určitě s ním počítám. Je to osobní věc toho kluka, který se rozhoduje, zda riskne jít někam do přípravy, kde to vyjde, nebo ne. On má svou práci, dělá školu a rozhodl se zůstat," počítá trenér vedoucího týmu třetí ligy Václav Hradecký se setrváním autora sedmnácti podzimních gólů v sestavě i pro jaro. „Nebudu říkat, že nejsem rád. Ale i kdyby tomu bylo naopak, tak bych mu přál jako každému, ať si zkusí vyšší soutěž."

I s Melechovským v sestavě, zato bez trenéra Hradeckého Jirenští odehráli úvodní přípravný zápas. Na zasněžené umělce ve Vlašimi schytali od domácích druholigistů stejně jako v letním utkání pět gólů během úvodního poločasu. Ale zatímco tehdy dokázali vyhranou druhou částí porážku zmírnit, tentokrát inkasovali potupný devítigólový nášup. Sami udeřili pouze jednou. Právě Melechovským z penalty.

„V utkání jsme nebyli v optimální sestavě. Někteří ještě marodili, nebo byli na horách," měl trenér Hradecký, který přes týden marodil s chřipkou, zprostředkované informace od zastupujícího hrajícího asistenta Ladislava Pokorného. Krajně nepříznivý výsledek tím ale neomlouval. „Nemělo by se to stávat. To si všichni uvědomujeme. Přístup musí být vždy maximální, ať jste v jakémkoli složení. V pondělí na tréninku jsme si k tomu něco řekli a věřím, že se to nebude opakovat. Nedělal bych z toho ale žádnou vědu."

Nyní se v Jirnech soustředí na další část přípravy, které už se znovu ujal hlavní kouč. Podle jeho informací z podzimního kádru nikdo neodešel. „Úzká kostra těch dvanácti hráčů zůstává, což je velice důležité. Chtěli bychom na dvou třech místech kádr doplnit, abychom nedohrávali s jedním náhradníkem. Že to vyšlo, byla shoda štěstí a okolností," přivítal by Hradecký rozšíření soupisky. Konkrétní jména vytipovaných posil ale zatím odmítl prozradit.

Kromě Vlašimi má Viktorie domluvená ještě asi čtyři přípravná utkání. Přece jen tak mění nezvyklou praxi z minulosti, kdy hráči nastupovali z tréninků rovnou do bojů o mistrovské body.