Jankov – Vrchotovy Janovice 1:2 (1:1)

Zápas se odehrával pro domácí ve stylu den a noc. První poločas měli jasnou převahu a jen nevyužívání šancí je připravilo o výraznější vedení. Skóre otevřel po průniku středem hřiště Balík. Další šance Balíka, Zacha, Vrzala a i nejhezčí moment utkání nůžky přes hlavu Žáka, už nerozvlnily síť. A tak na konci poločasu zahřmělo na druhé straně, kdy se po nedůrazných zákrocích domácí obrany prosadil hostující Novotný.

Druhý poločas se narozdíl o prvního odehrával za převahy hostů. Ani oni stejně jako domácí nebyli při využívání šancí produktivní. A tak zápas nakonec rozhodla až střela Sochůrka v 89. minutě.

Branky: 10. Balík - 43. Novotný, 89. Sochůrek. Rozhodčí: Milan Macháček. Jankov: Málek –Ždych, D. Čermák, Balík, Zajíc, Skála, Žák Peroutka, Vrzal, Brabenec, Zach.
Vrchotovy Janovice:: Vávra - Szekér, Trojan, Slabý (46. Střihavka), Čedík, Rouš, Sochůrek, Rezek, Pešta, Novotný, Němec (77. Bursík).

Dolní Kralovice – Neveklov 6:4 (2:3)

Tři kola před koncem se hrálo pouze o prestiž a radost z vítězství. Diváci museli být spokojeni s deseti brankami a ti domácí ještě z vítězství svých barev. Hrál se pěkný útočný fotbal. V prvním poločase vedli vždy o jednu branku hosté. Jejich kvalita směrem dopředu byla na velice dobré úrovni. Defenzívu domácích několikrát rozebrali do posledního šrouběčku, ale ne všechny šance proměnili. S využíváním dobrých příležitostí na tom byli podobně i Kralovičtí.

Ve druhém poločase si po vyrovnání ještě jednu vzali vedení hosté. To však bylo z jejich útočných aktivit úplně vše. Po vyloučení Vobořila 65. minutě se již nedokázali prosadit. Naopak domácí třemi brankami otočili výsledek utkání. Po podzimní výhře 3:1 v Neveklově i tentokrát obrali již jistého postupujícího o všechny body.

Branky: 26. (z PK) a 62. Hanousek, 32. a 48. Vošický, 80. Boček, 89. J. Maršoun - 13. Čichovský, 29. Vitouš, 38. Peter, 50. P. Šmejkal. ČK: 65. Vobořil (N). Rozhodčí: Žydyk. Dolní

Kralovice: J. Doležal – Dvořák, Kotrč, Roháč - Hanousek, Malina (62. L. Jelínek), Bystričan, Boček - Vošický (87. Vlk), Vrkoslav, J. Maršoun.

Neveklov: Šmolík – P. Balík, M. Balík, Hameta, Vobořil, Hlaváč, Peter (46. Fišer), Čichovský, P. Šmejkal, Hašek, Vitouš (46. Vrkoslav).
.

Nespeky B – Postupice 0:1 (0:0)

Nespecké béčko nešťastně prohrálo domácí zápas s Postupicemi, když ve druhém poločase neproměnilo několik vyložených šancí a rozhodující gól dostalo z přímého kopu v 90. minutě od Fürbachera.

Branka: 90. Fürbacher. Rozhodčí: Brýl. Nespeky B: Drážek – P. Rublič st., Cvrček, Straka (46. Kuželka), Tůma, Vojkůvka (28. Vošický), Hanuš, J. Kadeřábek, Jasz, Sysel, L. Rublič ml. Postupice: Kladiva – Žížala, Pýcha, Urban, Řezníček, Fürbacher, V. Vender (46. Čamaj), Slovák, J. Mareš, Šetek, Chudlařský.

Mezno – Chotýšany 2:2 (0:2)

V zápase, ve kterém domácí potřebovali vyhrát, aby měli jistotu záchrany v okresním přeboru, měli domácí hráči až přespříliš svázané nohy, čehož hosté dokázali dokonale využít. Již ve 4. minutě po nedorozumění brankáře Růžičky se stoperem Kulvajtem šli hosté zásluhou Adama Hanibala velice lacino do vedení. Domácí se poté začali postupně osmělovat, zamkli hosty na jejich polovině a pokoušeli se o vyrovnání. Jenže gólové šance Kubece, Pilaře a ani pěkná hlavička Bursíka v síti neskončily. A tak přišel trest na druhé straně, kdy se ze standardní situace hlavou trefil M. Říha, na jehož pohyb domácí obrana vůbec nereagovala.

Ve druhém poločase vrhli domácí všechny síly do útoku a snažili se vrátit zpátky do zápasu, což se jim začalo dařit po pěkném pasu Kulvajta na Kubece, který si bravurně zpracoval míč mezi dvěma protihráči a poté přesně zacílil - 1:2. Domácí se následně hnali za vyrovnáním, hosté hrozili především z nebezpečných brejků, brankář Růžička ale ve druhém poločase již zamknul svou svatyni a domácím se po jednom z mnoha rohů a hlavičce Kulvajta podařilo doslova dotlačit míč do sítě Jakubem Plocem, který srovnal na konečných 2:2.

Ačkoliv měli domácí během zápasu míč mnohem více na svých kopačkách, skončil zápas zaslouženou remízou.

Branky: 51. Kubec, 78. Jakub Ploc - 4. Adam Hanibal, 30. M. Říha. Rozhodčí: Konvička.

Mezno: Růžička – Kulvajt, Bursík, Jakub Ploc, Volalík, Kubec, Pilař, Šváb, Daňhel (65. F. Helma), Říha, Jiří Ploc (80. Adam).

Chotýšany: Jelínek – Straka, Povolný, Khandl, Blažek – Hons, Š. Korecký, M. Říha (60. Dušek), Adam Hanibal – Hoch, A. Korecký.

Sokol Přestavlky – Pravonín 2:2 (0:2)

Druhé Přestavlky v domácím prostředí doháněly droubrankové poločasové manko s Pravonínem. Po změně stran ale Kačírek a Pohůnek slepenými góly srovnali na konečných 2:2.

Branky: 63. Kačírek, 66. Pohůnek - 19. Marek Sibal, 28. Kůžel. Rozhodčí: Mikolášek.

Sokol Přestavlky: Šach – Pfeffer (46. Moravec), J. Mikulanda (46. J. Pantoflíček), P. Pantoflíček, Kondáš, Podhorský, Kačírek, M. Pohůnek, Brambora, Braný, Kroulík.

Pravonín: Šonský - Hoch, Lejček, Kotek, Zavadil, Vlasák, Červeňák, Hrubeš, Marek Sibal, Kůžel (67. Brzek), Michal Sibal (89. Březina).

Popovice – Olbramovice 1:2 (0:1)

Popovice bojující o záchranu přivítaly na druhém pólu tabulky hrající se Olbramovice. Ty přijely bez pár hráčů základní sestavy a bylo to znát. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas.

Oba týmy se prezentovaly poměrně aktivní hrou, která však téměř vždy skočila na nepřesném finálním řešení. Především Olbramovice byly v útočné fázi velmi nepřesné.

V 19. minutě přišla první chyba domácích, která byla samozřejmě potrestána. Popovický bek nesmyslně z rohu hřiště navedl míč k šestnáctce, nepodařeným odkopem našel Vyskočila a ten uklidil míč pohodlně do sítě - 0:1. Do konce poločasu se hrál celkem vyrovnaný zápas, kdy domácí měli alespoň tři situace, které by v případě lepší nahrávky či myšlenky mohly být nazvány gólové.

Druhá půle se vyznačovala podobným stylem jako první. Domácí ač přes velkou snahu a chvílemi i přehrávání hostů pohořeli bud na finální přihrávce či koncovce. Tři dobré příležitosti měl nestárnoucí Žížala, ale byl nepřesný. V 50. minutě se dobře do šestnáctky prodral Kopecký a hostující stoper ho zastavil pouze pomocí faulu. Penaltu zahrával Jan Kaucký, a přestože večer před zápasem popíjel do šesti rána, se trefil celkem slušně k tyči – 1:1. V 75. minutě po starndrdní situaci došlo ve vápně k velkému nedorozumění, když po zařvání si domácího gólmana Veselého propadl balon na zadní tyč – 1:2. Nešťastný moment popovického brankáře, který po celý zápas podával skvělý výkon, nejspíš však sledoval finále Ligy Mistrů. Konec 1:2 a pro domácí tým špatné zprávy, záchrana se zdá býti utopií.

Branky: 51. J. Kaucký (z PK) - 19. Vyskočil, 75. Karda. Rozhodčí: Shapoval.

Popovice: Veselý – Jakub Hovorka, M. Heřmánek, Šach, Mrkvička, V. Kaucký, P. Heřmánek, Žížala, J. Kaucký, Kropáček, Kopecký.

Olbramovice: Fillip – Rosol, Vyskočil, Karda, Mádl, Vácha, Košař, Šípek, Bartůšek (81. Tomeš), Hrstka, Růzha (71. Dušek).

Trhový Štěpánov – Soběhrdy 0:5 (0:5)

Hosté na hřišti v Kladrubech měli od začátku převahu a domácí obrana pouze s obtížemi odvracela jejich útoky. Po průniku po pravé straně se P. Procházka dostal do vápna, vystřelil po zemi, ale míč dva metry před brankářem Morkusem skočil na nerovnosti a zapadl do domácí branky. Další čtvrt hodiny domácí odolávali, ale pak Marvan při pokusu o zásah míče fauloval v šestnáctce a hosté kopali penaltu, kterou Bartík proměnil. Následně musel pro svalové zranění odstoupit domácí Frühauf a Štěpánovští rázem hráli pouze v deseti. Po půlhodině hry přišla šestiminutovka, kdy hosté vstřelili postupně tři branky.

Druhý poločas začal náporem hostů, ale domácí obrana zejména dobře hraným ofsajd systémem, chytala útočníky do ofsajdové pasti a pozorný pomezní rozhodčí Staško je také vždy odmával. Přesto se hosté dostali do zakončení, ale buď mířili nepřesně mimo branku, střelu zablokovala domácí obrana nebo chytil domácí brankář Morkus. Domácí měli také několik střel, ale buď mířili mimo branku, nebo je chytil hostující brankář. Největší příležitost měl Žaloudek, který po trestném kopu Steinera, míč v náběhu před domácí brankou pouze lehce tečoval těsně vedle branky.

„Opět neodehráli dobrý zápas a někteří hráči nesplnili očekávání. Naopak mladí hráči, kteří sbírají zkušenosti, zápas odmakali, přestože jsme od páté minuty prohrávali. Opět jsme nebyli kompletní a hlavně nás bylo pouze jedenáct, takže po mém zranění jsme museli dohrát zápas v deseti,“ posteskl si po utkání asistent trenéra Trhového Štěpánova Antonín Frühauf.

Branky: 20. (z PK), 35. a 40. Bartík, 5. P. Procházka, 41. Baka. Rozhodčí: Kromka.

Trhový Štěpánov: Morkus - Žaloudek, D. Steiner, Kudyn, Kuklík, Pánek, Trpšovský, Špička, Frühauf, Marvan, Chvojka.

Soběhrdy: Hruška - Hanka, Hlavnička, Kolář, Prikner, Rozehnal, Ilčisko, P. Procházka, Bartík, T. Procházka (25. Kopecký), Baka.

 1. Neveklov⋌ 24 18 2  4 109:42  56
 2. So. Přestavlky⋌ 24 14 5  5  67:37  47
 3. Olbramovice⋌ 24 14 3  7  76:49  45
 4. Vr. Janovice ⋌ 24 12 4  8  56:40  40
 5. Nespeky B⋌ 24 13 1 10  62:47  40
 6. Postupice⋌ 24 12 4  8  47:38  40