STRUHAŘOV – POŘÍČÍ N. SÁZ. 1:2

Hosté sice v derby potvrdili roli favorita, ale domácí jim byli více než vyrovnaným soupeřem. V prvním poločase měli více míč na kopačkách hosté, ale nedokázali dotáhnout slibně rozvíjející akce do zdárného konce. Domácí se moc do zakončení nedostávali, přesto mohli jít do vedení. V 26. minutě vychytal Folprechta po kombinaci Veselým Kumšta a následnou dorážku do prázdné branky nezvládl Zadražil. A tak hosté podle pravidla nedáš – dostaneš trestali, když trestný kop Pohorského vytlačil P. Pessr na tyč, ale dorážející Šimáček pohodlně skóroval.

Po přestávce se Poříčí více zatáhlo do obrany a domácí Folprecht v 57. minutě, po pohledné kombinaci s Koblasou, vyrovnal. Jenže jejich radost měla jepičí život, když jedinou povedou akci ve druhém poločase dotáhli hosté do zdárného konce. Pohorský vyslal dlouhý pas na Dvořáka, jehož centr uklidil na první tyči hlavou do sítě Vlček. Domácí se přesto snažili o vyrovnání a v 82. minutě dopravil Folprecht míč do sítě. Jenže mu radost pokazil asistent rozhodčího Březnovský, který signalizoval ofsajd a hlavní rozhodčí Karel Macháček branku neuznal. Frustrovaní domácí se již na obrat v utkání nezmohli a hosté si odvezli těsné vítězství.

Trenér Struhařova Vladimír Pohůnek se po derby zlobil: „Ve vyrovnaném a průměrném utkání využili hosté našich dvou chyb, a proto vyhráli. Mrzí mě neuznaný gól v 82. minutě, který byl naprosto regulérní, protože v běžeckém souboji byl náš hráč rychlejší, takže nemohl být ofsajd."

Asistent trenéra Poříčí Pavel Šimáček k derby dodal. „Sestavu jsme skládali na poslední chvíli a byli jsme rádi, že jsme dali dohromady dvanáct hráčů, a to nám museli vypomoci dorostenec Dvořák, který hrál první zápas za A mužstvo a prezident klubu Jarda Platil. Náš výkon sice neodpovídal mužstvu z prvního místa, přesto si výhry, která byla ubojovaná, cením."

Branky: 57. Folprecht – 28. Šimáček, 59. Vlček. Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 5:0. Diváci: 40. Poločas: 0:1.

Struhařov: P. Pessr – Kremina, Zd. Pessr, J. Sysel, Hanibal, Zadražil, Folprecht, Koblasa, Pospíšil, Veselý, Lacina. Střídali: Hovorka, L. Sysel, Straka.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Kyselka, Breburda (46. Platil), Braný – Vlček, Pohorský, M. Říha, Pavlečko – Dvořák, Šimáček.