Čáslav – Důležitou výhru si připsali fotbalisté Čáslavi ve 2. kole II. ligy. Doma totiž dokázali vyhrát nedělní středočeské derby 3:0 nad Vlašimí a co víc, diváci si zápas užívali od začátku až do konce.

12.8.2012

2. kolo II. ligy: Čáslav - Vlašim 3:0, 12. srpna 2012.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Čáslav - Vlašim 3:0 (1:0)

Od začátku utkání domácí drželi balon a ve 14. minutě se jim povedla parádní akce, když si míč narazil do vápna Ujec a byl sražen Kucalasem. Z nařízené penalty se nemýlil Hodas - 1:0. Ve 21. minutě prověřil průchodnost čáslavské obrany hostující Janda, ale svou střelu poslal těsně vedle. Obrovskou šanci měla Čáslav po půlhodině hry: O. Vrabec vysunul za beky Hodase, ten obešel i brankáře Tomu, jenže trestuhodně netrefil prázdnou bránu. Smůla provázela Hodase i ve 34. minutě, kdy po centru Kučery tentokrát hlavou netrefil prázdnou vlašimskou bránu. Aktivní Hodas byl v akci i ve 41. minutě, jeho průnik po pravé straně však Toma zastavil.

„Po dlouhé době se v Čáslavi bavíme fotbalem," reagoval na tribuně jeden z domácích fanoušků na atraktivní hru Čáslavi.

Ve druhé půli sice Vlašim zvýšila aktivitu, ale do nebezpečných brejků stále chodila Čáslav. V 51. minutě šel zleva sám na Tomu O. Vrabec, jenže míč mu na poslední chvíli utekl. Do druhého poločasu nastoupil vlašimský Jícha a domácí obraně zatápěl. Jeho hlavička v 55. minutě mířila těsně nad bránu.

Skóre se podruhé v zápase měnilo v 61. minutě, kdy na Prášilův roh vyskočil nejvýš O. Vrabec a svému otci na lavičce udělal trefenou šibenicí nesmírnou radost - 2:0. V 80. minutě nastoupil na hřiště Řek G. Efthymiadis a hned šel sám na vlašimskou bránu. Koncovku ale nevyřešil úplně ideálně. Následně měl také tutovku Ujec, i tentokrát se zaskvěl Toma. Minutu před koncem zápasu už byl i Toma krátký: O. Vrabec krásně vysunul Ujce, jehož střelu ještě vlašimský brankář vyrazil, ale jen k nohám přesně dorážejícího G. Efthymiadose - 3:0.

Vrabec: Vítězství jsme si zasloužili

Petr Vrabec.Vlašimský trenér Martin Frýdek svému kolegovi po utkání poblahopřál: „Domácí naprosto zaslouženě vyhráli. My jsme odehráli to, co jsme chtěli, pouze patnáct minut ve druhé půli, jinak jsme byli pod velkým tlakem. Neudrželi jsme vepředu balon, hodně jsme kombinovali a dělali jsme nevynucené chyby. Nebýt brankáře Tomy, tak byl výsledek jistě vyšší."

„Věděl jsem, že nebudeme hrát jednoduché utkání, protože Vlašim má mladé a běhavé hráče. Jsem rád, že naši kluci byli dopředu hodně nebezpeční," vyzdvihl útočnou fázi domácí kouč Petr Vrabec a pokračoval: „Až na nějaké chvíle jsme si vítězství zcela zasloužili."

Odchovanec uhlířskojanovické kopané Jan Jícha nastoupil až do druhé půle a byl na hřišti znát. Proč nehrál už od začátku? „Chtěli jsme hrát na brejky a Putz s Jeřábkem k tomu mají předpoklady. Rozhodl jsem se takto, ale souhlasím s tím, že ve druhé půli byl Jícha velkým oživením. Pozici má velice dobrou. Jeho výkonům pouze chybí, aby se gólově chytil, což jistě brzy přijde," odpověděl Frýdek.

Ve velké formě hráli čáslavští útočníci Ujec a Hodas, nikoliv však ve střelecké. „Útočníci udělali velký kus práce, ale nejen oni dva. Má v tom prsty celý mančaft. Sice měli nejvíce šancí, ale nedali, za což může jejich nezkušenost. Zaplaťpánbůh, že se do těchto situací dostanou, ale musí je i proměňovat! To dělá velkého útočníka," říkal na jejich adresu Petr Vrabec. Jeho syn dal gól hlavou. Je to hlavičkář, či nikoliv? „Zřejmě to byl výjimečný gól hlavou," smál se jeho otec.

Statistiky

Branky: 16. pok. kop Hodas, 61. O. Vrabec, 89. G. Efthymiadis. Rozhodčí: Proske. ŽK: Fikejz, Kunášek, Beránek, G. Efthymiadis - Kucalas, Petrů. Diváci: 678. Čáslav: Ducheček - Fikejz, Charuza, Karal, Kunášek - Kučera (76. Beránek), Dudka, Prášil, O. Vrabec (90. Kelesiadis) - Hodas (80. G. Efthymiadis), Ujec. Trenér Petr Vrabec. Vlašim: Toma - Vébr, Petrů, Kucalas (67. Sus), Starý - Janda (46. Klán), Pokorný, Macháček, Průcha - Jeřábek, Putz (46. Jícha). Trenér Martin Frýdek.

Autor: Michal Pavlík

12.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

K poctě Jana Dismase Zelenky vystoupil v louňovickém zámku i Václav Hudeček.
41

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.