VLAŠIM – OSTRAVA 1:1

Vstup do zápasu měla lepší Ostrava, když na vlašimských hráčích byla znát nervozita. A hosté hned v 8. minutě udeřili hlavičkou Zápotočného po trestném kopu. Po čtvrthodině odhodili domácí strach a byli nebezpeční. Tusjak pálil těsně vedle, hlavičku Nečase vyrazil Vašek na roh a Tusjak po chybě Suse ukvapeně pálil vedle. Přesto se rytířům podařilo vyrovnat, když se Nečas po kombinaci s Vyhnalem trefil technicky na zadní tyč.

Ve druhém poločase se po hodině hry strhl ofenzivní fotbal. Nejprve zahrozili hosté, ale Urgela ani volej Suse branku netrefili a Hučkův obstřel, parádně vyrazil Nguyen. Poté přišly velké šance Vlašimi, ale Nečas trefil z 12 metrů silo za brankou, Tusjak poprvé ztroskotal na Vaškovi, podruhé po sóle přestřelil, osamocený Breda také pálil stejně jako Frizoni vedle. A tak nakonec byli domácí rádi, že v závěru letěl míč po střele Hučka těsně vedle.

„První poločas byl ještě vyrovnaný, ale ve druhém jsme byli lepší a měli více šancí. Pravděpodobně jsou naši hráči lépe kondičně připraveni. Cítíme tak zklamání, že jsme ztratili dva body. Gratuluji Baníku k získání bodu. Kluci se vydali ze všech sil a vtáhli diváka do děje. Chtěli jsme zvítězit a užít si zápas, to povedlo jen ve druhém případě, protože jsme remízou ztratili další dva body v tabulce pravdy. Byl to však hodně dobrý druholigový zápas v parádní atmosféře," dodal po utkání trenér Vlašimi Martin Hašek.

„Bod beru, protože to bylo naše nejnevydařenější utkání v sezoně. Nevím, jestli to bylo počasím, protože někteří hráči, hlavně zkušení, nemohli běhat a byli, jak zatavení," povzdechl si ostravský kouč Vlastimil Petržela, jenž poděkoval i za kladnou atmosféru na jeho adresu ve Vlašimi, kde dříve působil.

Branky: 35. Nečas – 8. Zápotočný. Rozhodčí: Severýn. ŽK: Kulhánek, Janda – Hučko, Nerad, Urgela. Diváci: 1635. Poločas: 1:1.

Vlašim: Nguyen – Breda, Piško, Štochl, Vondra – Janda, Tarczal, Kulhánek, Tusjak (70. Frizoni) – Vyhnal (65. Reiter) – Nečas (79. Liener).

Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Hlinka, Nerad (72. Chvěja) – Lupták (65. Celba), Mičola (46. Azevedo), Stáňa – Urgela.