Brankář Filip Nguyen – začínal sezonu jako dvojka a věřili jsme, že to zvládne. Nakonec se parádně chopil pozice jedničky a má velký výkonnostní progres.

Brankář Vojtěch Vorel – sezonu začínal na pozici číslo jedna. V prvních dvou kolech ale obdržel sedm gólů a do branky už se nevrátil. Presto věřím, že mu i tahle negativní zkušenost v jeho další kariéře pomůže, je to talentovaný gólman.

Brankář Patrik Le Giang – ambiciózní brankář a absolutní profesionál. Přišel k nám až v průběhu podzimu a příležitost nedostal. Jinak tomu bude v zimní přípravě a pak se uvidí.

Pravý obránce Petr Breda – nárůst formy měl pozvolný, ale znatelný.

Pravý obránce Tomáš Wiesner – devatenáctiletý talentovaný hráč. Ze Sparty přišel jako varianta na pravého obránce. Petr Breda ale byl zdravý a hrál dobře. Poté se Tomáš zranil a chyběl asi šest týdnů. Nakonec hrál až ve Znojmě na pozici středního záložníka.

Stoper Milan Piško – pro mě překvapení. Měl jsem ho v dorostu Sparty a jeho strop vypadal na špičku třetí ligy. Velmi se zlepšil v uhrání prostoru za sebou, v prostoru před sebou byl silný. Nedělá moc faulů. Vypracoval se na pozici stopera číslo jedna, ač byl před sezonou jako trojka.

Stoper Peter Kavka – na začátku sezony měl pokles formy, vypadl ze sestavy, ale tvrdě a trpělivě na sobě pracoval, do sestavy se vrátil a předváděl velmi dobré a vyrovnané výkony.

Stoper Jakub Štochl – spolehlivý hráč a dobrá duše kabiny. Odehrál asi méně utkaní než čekal, ale jsme s jeho prací a přínosem pro tým spokojeni.

Levý obránce Jan Vondra – klidná síla. V defenzivě velmi solidní, rychlý, výborná hlava, slušně obratný a silný, navíc levák, kterých je málo. Ve hře dopředu má co zlepšovat. Je to nadstandardní druholigový obránce a je jen otázka času, kdy se dostane do ligy, jen bych byl nerad, pokud by to bylo teď.

Krajní záložník Rudolf Reiter – celé jaro promarodil a v létě na poslední chvíli vypadl ze základní sestavy. Jeho úroveň vnitřní motivace byla asi měsíc velmi nízká. Po společném rozhovoru jsem mu dal šanci v Prostějově, poté se dostal zpátky do sestavy a dneska je to pro nás klíčový hráč i díky svojí rychlosti.

Krajní záložník Ladislav Janda – na kraji zálohy udělal velký výkonnostní skok, a i když ho ze sestavy vytlačil Reiter, měl kvalitu. Je dostatečně rychlý, obratný a šikovný na míči, i fyzicky silný. Měl dostat příležitost v lize. Má ale nevýhodu, že prošel jen Vlašimí, a tak je v myšlení limitovaný okresním prostředím, na rozdíl od sparťanů, kteří jezdili na konfrontace do zahraničí. Má ale potenciál ještě tyto prostory svojí kvalitou vyplnit, pokud by šel do ligy.

Střední záložník Daniel Tarczal – podzimní sezona nebude patřit mezi ty, na které bude vzpomínat s radostí. Než se stačil dostat do odpovídající formy, tak se zranil a až do konce podzimu už nenaskočil.

Střední záložník Jiří Kulhánek – dvacetiletý kluk, který měl špatný začátek, protože v létě prodělal příušnice. Na první zápas byl sice připravený, ale ne ve vrcholné formě. I to byl jeden z důvodů našeho špatného vstupu do sezony. Poté byl naší oporou a velmi důležitý hráč.

Střední záložník Filip Hašek – devatenáct let. Na začátku si zvykal na mužský fotbal, hlavně z hlediska osobních soubojů a střídal. Po zranění Tarczala se dostal do základní sestavy a postupem času měl výkonnostní progres, sváděl souboje, získávali jsme body a po konci podzimu je již zapracovaný do mužského fotbalu. Je rychlý a šikovný na míči, a tím se i vyhne spoustě osobních soubojů.

Krajní záložník Bernardo Frizoni – v létě vypadal výborně, poté přišel pokles formy. Pak jsme začali dělat body a hrál výborně. Výkony stabilizoval, oproti jaru se zlepšil běžecky, protože měl malý akční rádius. Má svůj brazilský způsob hry, který nikdo z našich hráčů nemá. Někdy to přidrží a zbrzdí místo přímočarosti a udělá parádu. Mužstvo už si už ale na to zvyklo a vyhovuje mu to, tak proč bych mu to zakazoval. Nebojí si vzít míč v těžkých situacích, což pomáhá mladým hráčům opět nabrat sebevědomí, když ho ztrácejí. Do kabiny je to pozitivní kluk.

Krajní záložník Luboš Tusjak – po příchodu vypadal slušně, ale pak se zranil Frizoni ho už do sestavy nepustil. Asi cítí zklamání, že se tolik na hřiště nedostal, ale je to kvalitní rychlý hráč a věřím, že se ještě o místo na slunci popere.

Krajní záložník Adam Kučera – vrátil se neočekávaně ze Zlína, a i když vypadal na trénincích dobře, velká konkurence na kraji zálohy do hry moc nepustila. Nastoupil jen v poháru s Hradcem.

Střední záložník Erik Liener – naskočil do pár utkání. Nezvládl vnímání prostoru na pozici středního záložníka a požadavky na něj dané. V průběhu se sice zlepšoval, ale více by mu vyhovovala pozice podhrotového hráče s jedním útočníkem, ale my hrajeme systém 4 – 4 – 2.

Útočník Pavel Vyhnal – je zkušený, dokáže podržet míč, dostatečně rychlý a má smysl pro prostor a čas. Pokud jde naše kombinace přes něj, tak vždycky nabere na kvalitě. Má vynikající timing odskočení do meziprostoru. Hráči okolo něj rostou a je tmel soukolí, které díky němu dobře funguje. Pro nás velice důležitý hráč a fajn kluk, který potřebuje, aby byl zdravý, přes zimu nabral na síle a výbušnosti a mohl se posunout do ligy. Byl rok a půl zraněný s křížovými vazy a poté hrál půl roku na Vyšehradě, kde se nepotkal s míčem. Takže je to hráč s parametry první ligy, ale naplno hraje půl roku a ještě by ještě minimálně půl roku hrát ve Vlašimi. I jeho manažer na to má stejný názor.

Útočník Jakub Nečas – je rychlý a konečně začíná využívat svého potenciálu ochoty sprintovat ve správný čas. Konečně začal příležitosti proměňovat, i když mohl dát gólů víc než osm. Je ale jen otázkou času, kdy se zklidní a bude dávat víc gólů. Druhou ligu začíná přerůstat, ale je na začátku. Jsem moc rád, že se zvednul, je to hodný, pracovitý kluk. Pořádně však začal hrát v druhé půlce jara a teď celý podzim, kdy si velmi sedli s Vyhnalem. Stále je ještě nevyzrálý a do ligy by měl jít až bude mít velkou pravděpodobnost hraní ne vysedávání na lavičce.

Útočník Jan Jícha – do sezony nastupoval jako třetí až čtvrtý útočník, čemuž odpovídá i jeho minutáž na podzim. Je to skvělý kluk, který miluje fotbal a i proto si vážím možnosti s ním spolupracovat.

Útočník David Čapek – po prvních desítkách minut ve 2. lize si přetrhl přední křížový vaz a sezona tak pro něj skončila.