Slavoj Vyšehrad – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:5 (1:3)

Do první šance se dostali domácí, ale Drobílek v koncovce zaváhal. Následně převzali iniciativu hosté a z penalty Fotrem (faul na Hadaščoka) získali vedení. Poté byl při chuti vlašimský útočník Hadaščok, který proměnil v gól až třetí svůj pokus. Domácí ale za chvíli snížili po rohu Máčem, aby v závěru poločasu zacílil přesně po rohu opět hostující Hadaščok.

I přes střídání se po změně stran obraz hry nezměnil. V 59. minutě vsítil čtvrtý gól Rytířů Ivanko, domácí sice vzápětí snížili, ale poslední slovo měl útočník hostů Fotr.

Vlašim v současnosti hledá brankáře. Podzimní jednička Filip Nguyen je na testech v Liberci a vypadá to, že tam zůstane, dvojka Erik Beník má mononukleózu a zkoušení Slováci Slávik a Vozár, byli posláni zpět. A tak s Vyšehradem nastoupil v brance Vlašimi Josef Řehák, jenž je odchovancem Slavie Praha. „Vypadá velmi dobře, ale ještě se rozhodneme, zda u nás zůstane,“ říká Petr Havlíček, jenž kromě gólmana shání ještě středního záložníka.

Ilustrační foto
Rozhodčím chutná v Dolních Kralovicích

Na druhou stranu trenéra Vlašimi potěšily dobré testy hráčů na FTVS po soustředění a návrat Jana Vodháněla z druhých testů z Dortmundu. Po zranění se dávají dohromady Tusjak (rameno), Březina (zánět chodidla) a Janda (lehká bolest zad).

Branky: 35. Máče, 65. Černý – 17. (z PK) a 69. Fotr, 33. a 45. Hadaščok, 59. Ivanko. ŽK: Čtvrtníček – Cabadaj.

Vlašim: Řehák (75. Šanda) – Kadlec (75. Rut), Piško (56. Ngimbi), Štochl, Tulio – Plachý (46. Ivanko), Skopec, Mareček (46. Cabadaj), Vodháněl (46. Lamine) – Fotr, Hadaščok.

V sobotu 3. února nastoupí druholigová Vlašim od 13 hodin na umělé trávě Na Lukách proti třetiligové Chrudimi.

JIŘÍ VOKOUN mladší (vpředu) už nemusí prožívat zápasy mělnického áčka pouze na lavičce. Po zranění se znovu vrátil na hřiště.
Rarita v Mělníku. Otec a syn spolu nastoupili v první lize