METEOR PRAHA – VLAŠIM 1:4

V prvním poločase domácí zodpovědně bránili, přesto si Vlašim, hlavně v úvodu vytvořila šance, které však neproměnila. A tak přišel trest v podobě branky Hrdiny, který se uvolnil na pravé straně přes Pence a následně přehodil vybíhajícího brankáře Nguyena – 1:0. Domácí branka navnadila, přesto vedení neudrželi, když se trefil Fotr po centru Jandy.

„Utkání bylo v prvním poločase docela svižný. Domácí se snažili hrát na hranici možností, naopak někteří naši hráči přistoupili k prvnímu poločasu lehkovážněji. Přesto jsme si vytvořili pět vyložených šancí a po čtvrthodině mohli vést 3:0 a bylo by po zápase. Jenže se naopak soupeř po našem autu dostal do brejku, který Hrdina dobře vyřešil. Tím, že jsme šance nedávali, tak byl pro nás zápas, čím dál, tím těžší. Naštěstí jsme do poločasu vyrovnali,“ popsal první dějství asistent trenéra Vlašimi Miloslav Brožek.

Po změně stran se již hrálo v režii Vlašimi, která třemi góly rozhodla o postupu do 2. kola. Vedení zajistil Hadaščok, když dokonal pěknou akci Jandy s Fotrem. Třetí branku přidal Fotr po prostrčení míče Hadaščokem, aby účet zápasu uzavřel v poslední minutě Hadaščok po centru, koho jiného, než svého útočného partnera Fotra.      

„Druhý poločas jsme jasně ovládli jak kondičně, tak herně, ale že bychom byli TOP spokojeni s naším výkonem, to nejsme. Naštěstí se nikdo nezranil a můžeme být rádi, že jsme v MOL Cupu postoupili. Příští týden to bude ale v mistrovském zápase úplně jiný level,“ podotkl Miloslav Brožek a poznamenal k sestavě: „Kádr se dává pomalu dohromady. Během týdne se budeme snažit dotáhnout registračně hráče, kteří nemohli nastoupit v poháru, abychom se Sokolovem byli v optimální sestavě.“      

Branky: 10. Hrdina – 21. a 78. Fotr, 66. a 90. Hadaščok. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Kříž. ŽK: 80. Janků – 44. Wiesner, Janda, Fotr. Diváci: 123. Poločas: 1:1.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, Penc, Štochl, Kadlec - Janda, Cabadaj (67. Tusjak), Hašek, Plachý - Fotr, Hadaščok.