LIGA U19

Sokolov – Benešov 1:2 (0:2)

Před zápasem devatenáctky Benešova v Sokolově měli domácí o bod víc než hosté, po zápase měli o dva body více Benešovští, když vyhráli 2:1. „Na hřišti dobře hrajícího soupeře jsme uspěli přístupem a týmovým duchem hráčů, což je pro mě naprosto zásadní," nastínil hlavní cestu k úspěchu trenér Benešova Petr Slepička.

První poločas hosté zcela ovládli, rychle šli do vedení po úniku Kulhavého, kam ho vyslal Pohorský. Po půlhodině proměnil penaltu Hašek po faulu brankáře na Hampla. „Soupeře jsme překvapili aktivní hrou, ale hlavně dobře zvládnutou vytaženou obranou. Mrzí mě jen nevyužité stoprocentní šance, takže jsme soupeře udrželi v zápase," řekl Slepička po prvním dějství.

Ve druhém poločase sice domácí snížili Lattischem, ale více gólů jim hosté, kteří neproměnili řadu šancí (Kulhavý, Hampl, Baariev, Průcha), nepovolili, když v závěru odolali sokolovskému tlaku. „Ve druhé půli jsme čekali nápor domácích a hráli jsme na rychlé protiútoky. Mohli jsme rozhodnout, ale mega šanci jsme neproměnili. Domácí také nedali řadu dobrých příležitostí, ale jediný jejich gól jsme si zavinili naší lehkovážností, a to se nám nesmí stávat," dodal po zápase kouč Benešova.

Branky: 55. Lattisch – 3. Kulhavý, 30. Hašek (z PK). Benešov: Lehký – Říha, Filip, Hájek Pešta – Srb (83. Baariev), Kulhavý (89. Průcha) – Pohorský (74. Baariev), Popelka (84. Rataj), Hampl – Hašek.

LIGA U17

Admira Praha – Benešov 4:1 (1:1)

Sedmnáctka Benešova nenavázala na výhru s Mostem a na závěr podzimu padla na Admiře Praha 1:4. Vyrovnané utkání, se šancemi, otevřel hostující Lupač. Do poločasu ale vyrovnal Jung po chybné rozehrávce Dumského.

Po změně stran využil Jung nedorozumění Dumského s brankářem Urbanem 2:1. Následně nevyrovnal Mejdrech, aby domácí dvakrát urostlým Trnkou trestali.

„Utkání jsme si prohráli hloupými chybami, bohužel zejména v situacích, kdy jsme měli míč pod kontrolou. Rychlé vyrovnání nás rozhodilo, po zbytek poločasu jsme byli netrpěliví a jaloví. Za stavu 2:1 jsme mohli vyrovnat, ale slibné situace bohužel nedotáhli. Zbylé dva góly byly vyústěním naší snahy o vyrovnání respektive snížení," dodal po zápase trenér Benešova Lukáš Plšek, který se ale na hráče nezlobil a věří, že se týmu bude na jaře dařit víc: "Během podzimu jsme nasbírali hodně zkušeností, které budeme chtít na jaře prodat. Věřím tomu, že se nám bude dařit lépe, potenciál i kvalitu na to hráči mají. Hlavním úkolem nadále zůstává výchova hráčů pro dospělý fotbal, nikoli dosahování okamžitých výsledků. Někdy je lepší prohrát a poučit se, než hladce vyhrát s prstem v nose, i když to druhé navenek vypadá líp."

Branky: 31. a 47. Jung, 65. a 77. Trnka – 29. Lupač. Benešov: Urban – Dvořák, Dumský (64. Hergesell), Rataj, Fišer – Mejdrech, Šedivý (54. Klápa) – Kabíček (41. Baštýř), Lupač, Slepička (50. Makovec) – Štrajt.

LIGA U16

Admira Praha – Benešov 0:2 (0:2)

Benešovská šestnáctka zakončila podzim dvougólovou výhrou na hřišti Admiry Praha, kterou již do 14. minuty zařídili góly Kočí a Meszároš.

„Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a plnili pokyny trenérů. Soupeře jsme tlačili, stříleli hodně na branku a dali rychle dva góly. Domácí se jen bránili a nepouštěli jsme je do šancí. Zápas jsme zvládli velmi dobře a zaslouženě vyhráli," poznamenal po utkání brankář Benešova Šimon Čamrda, který odchytal první poločas.

Branky: 4. Kočí, 14. Meszáros. Benešov: Čamrda (41. Schummer) – Vosáhlo, Tomek, Sklenička, Smejkal (72. Hradecký), Sedlmajer (59. Čtrnáctý), Jiroušek, Dušek, Řejha, Kočí, Meszároš.