„Upozorňoval jsem kluky, že hraje Vyšehrad od podlahy, zdravě, agresivně a s malou úzkou umělkou jsou hráči sžití, a to nám nesedělo. Máme spíše mužstvo do kombinace a rychlých protiútoků,“ povzdechl si kouč Vlašimi Luboš Urban.

Prvních deset minut Vlašim kombinovala, ale poté domácí přitvrdili. „Soupeř nás začal přehrávat agresivitou, řada zákroků byla na hranici červené karty. My jsme se jen divili, padali, domácí získávali odražené míče a hlavně ve středu zálohy měli navrch. Náhodný gól v 18. minutě je ještě více podpořil v agresivitě, skluzovali a my byli všude druhý,“ zlobil se Urban.

O přestávce bylo v kabině Vlašimi dusno. „Musel jsem zvýšit hlas a vsadil do druhé půle na běhavější hráče, kteří se na hřišti více rvali. Jinak se na Vyšehradě nedá hrát. Začali jsme se dostávat do hry a po hodině hry dorazil Kosakovu ránu vyraženou brankářem do sítě Nečas. Posledních třicet minut jsme měli tlak, soupeř začal odpadávat, vytvořili jsme si šance, ale rychlonohý Nečas a Vojta gól již nedali. Víc než remízu jsme si ale nezasloužili,“ byl Urban spokojený s výkonem mužstva v závěru.

Vlašimi chyběl na hřišti Ladislav Janda, seděl jen na lavičce. „Ve čtvrtek na tréninku mu gólman přišlápl kotník a natekl mu. Do zápasu, kde šlo o nohy, jsem ho nepustil. Potřebuju ho na další utkání zdravého,“ dodal k Jandovi kouč, který stále hledá levého obránce a odchodem Strnada i zkušeného útočníka.