Nastoupili jste bez tvořivého záložníka Macka. Co s ním je?

Nemohl nastoupit, protože má výron v kotníku. Je to škoda, momentálně je to náš ústřední záložník, který odváděl v přípravě kvalitní výkony.

A co kanonýr Miloslav Strnad?

Po dohodě s vedením jsme ho pustili na půlroční hostování do Sokolova s následnou opcí. Chtěl jít pryč, byl negativní po všech stránkách, tak ho tu nemělo cenu držet.

Na internetových stránkách Dukly Praha vyšlo, že do Vlašimi přišel na půlroční hostování pětadvacetiletý Radim Nečas. Proč nehrál?

Nevím, proč to Dukla, která jela v pátek do Itálie na soustředění, dala na svoje stránky, když ještě nic není papírově dotaženo. Až od pondělí (pozn. dnes) začne s námi trénovat a uvidíme, jestli u nás zůstane. Dostal nabídky od Jihlavy a ode mě a do Jihlavy nešel. Měl nějaké zdravotní problémy, tak jsme se dohodli, že hrát v sobotu nebude a přijde až na pondělní trénink. Pokud bude vše v pořádku, mám o něj zájem. Odchodem Strnada se uvolnilo místo zkušeného útočníka. Znám ho a mohl by nám pomoct.

Obránce Starý byl u Vás a najednou se sestavy zmizel, kde je?

Je to s ním běh na dlouhou trať. Vedení Žižkova zakázalo, aby u nás trénoval a hrál, i když hráč chce ve Vlašimi být. Přesto se chceme s vedením Žižkova dohodnout a byl bych rád, kdyby s námi od pondělí zase začal trénovat. Je to zamotané ze všech stránek. Je to hráč Slovácka a na Žižkově je na hostování a chce jít k nám. Teď chodí hrát za Horní Měcholupy, které jsou farmou Žižkova.

Dalším hráčem na zkoušce je záložník Demeter z Jihlavy.

Po zápase s Bohemkou jsme mu nabídli hostování, se kterým souhlasí a teď se to bude vše řešit na bázi klubů.

Říkal jste, že dva tři hráči jsou na hraně a musí Vás ještě přesvědčit, zda do Vlašimi patří. Už jste se s nimi rozloučil nebo jim dáváte ještě šanci?

V sobotu nás bylo sedmnáct i se Zemanem (nenastoupil), který má jít na hostování asi do Louňovic, navíc je zraněný Macek. Tak zatím kádr zůstane, na sezonu chci 16 + 2. Hráči, kteří jsou na hraně, nechci jmenovat, ale musí mě přesvědčit, že ve Vlašimi chtějí zůstat. Chci mít tým a ne partu nafoukaných jedinců, to se nelíbí.

Ohledně brankáře Davida Pokorného jste již s Jílovým dohodnuti?

Je to vše rozpracované a věřím, že se to dotáhne do konec. Na jaro počítám s dvojicí Hanuš – Pokorný.

Na konci roku neprodloužili smlouvy Marek Nešpor, Dan Nešpor, Michal Toma a David Kotyza. Už si našli angažmá?

Tomu na Žižkově nechtějí, takže s ním budu mluvit, aby s námi trénoval, protože v něm leží peníze. Ve Vlašimi s ním nepočítám, ale musíme pro něj společně hledat klub. O Danovi Nešporovi nevím, Marek Nešpor to zkouší v Německu a Kotyza na Žižkově podepsal smlouvu.