Mohla porážku zapříčinit i únava hráčů po soustředění?

Mohla, ale v tom bych to neviděl. Dokud byl terén dobrý, působili jsme fotbalovějším dojmem a zaslouženě vedli 1:0. Hra se mi z naší strany líbila. Jenže pořád sněžilo a soupeř díky zkušenějším hráčům a agresivitě začal na terénu v závěru poločasu dominovat a po našich dvou nesmyslech, otočil zápas.

Bylo hřiště ve druhé půli regulérní?

Z mého pohledu ne a myslel jsem si, že ani nepůjdeme hrát.

A jak to na hřišti vypadalo?

O přestávce nastala hromadná výměna hráčů na obou stranách. Těžký a neregulérní terén nám nevyhovoval. Bylo to o soubojích a skluzech, soupeř nás rozkopal a došel si pro třetí a čtvrtý gól. Přesto jsme i my měli tři šance, ale zápas jsme nezdramatizovali. Sokolov má organizované mužstvo, které využilo maximálně zkušeností a na těžkém terénu bylo hrozně efektivní.

Nedělám ze zápasu velké závěry. Nebylo to o fotbale, ale o soubojích a skluzech. Stále jsme ve fázi hledání sestavy a hráčů. Přesto mi prvních 35 minut ukázalo, že jsme na slušné cestě, co chceme hrát. Dalším kladem, je, že se nikdo nezranil.

Na hřišti se objevila nová tvář ve vlašimském dresu Robin Demeter.

Je to 22 letý, krajní nebo střední záložník, kterého jsem trénoval v Jihlavě. Od úterý s námi trénuje a teď dostal příležitost. Je to obounohý fotbalista, který by nám mohl svojí univerzálností pomoci.

V závěru minulého týdne jste získali na hostování čtyři hráče – ze Slávie Praha Jana Hanuše, Jana Zákostelského a Marka Červenku a z Jihlavy Jana Kosaka. Budete ještě chtít někoho do Vlašimi přivézt?

S příchody jsem spokojený. Ještě nás tlačí pata směrem dopředu a hledáme kvalitního útočníka. Chvilinku asi počkáme, jací hráči se nevejdou ligovým celkům do kádrů, kteří budou pomalu uzavírat soupisky. Nechci se ukvapit, když přijde hotový hráč čtrnáct dní před soutěží a bude stále v herním a tréninkovém zatížení, tak to nevadí.

Kádr už se tedy pomalu krystalizuje?

Ano. Císař, Borkovec a Zeman už na soustředění neodjeli. Budeme jim hledat adekvátní soutěž nebo půjdou na farmu do Kolína. V Kácově jsem měl 16 hráčů do pole plus tři gólmany, což by mělo stačit. Dva až tři hráči mě ale ještě musí přesvědčit, že do kádru patří. Pokud se jim to nepovede, přijdou jiní.

Se soustředěním jste byl spokojený?

V Kácově jsme měli kvalitním prostředí, výbornou stravu a podmínky. Kluci dopoledne pracovali v tělocvičně na síle a koordinaci, poté běhali podle sporttestrů podél trati, odpoledne jsme jezdili do Vlašimi na umělku na Lukách. Dvakrát nám ale tréninkové jednotky zhatilo počasí. Bylo hodně nacucaného sněhu, přesto jsme kombinaci a střelbu zvládli. V pátek ale napadlo sedm centimetrů těžkého sněhu. Venku trénovat nešlo, a tak jsme dopoledne byli v tělocvičně a po obědě jeli domů. Zdravotně jsou taky kluci v pohodě, jen Pokorného a Vebra bolely záda. Takže jsem se soustředěním po všech stránkách spokojený.