V prvním poločase proti Vám nastoupila Plzeň se sestavou, která vybíhala i v Lize mistrů, jen Bystroně nahradil Procházka a Jiráčka Ďuriš. Přesto skončil poločas 1:1. To Vás muselo zahřát u srdce?

Plzeň měla více ze hry a my jsme vycházeli z obranného bloku, dařilo se nám chodit do protiútoků, ale bohužel půlhodiny bez finálního zakončení. Pak jsme udělali chybu při přihrávce a Plzeň nám dala gól. Do poločasu jsme ale vyrovnali po kombinační akci se Strnadovým zakončením do prázdné branky.

Hra v první půli měla z naší strany parametry. Velmi dobrá obranná a přechodová fáze, ale ve finální mám chyběly trošku síly a zkušenosti, také kvůli tomu, že se skoro celé mužstvo tvoří nové a musí si ještě sednout.

O přestávce Plzeň vyměnila celé mužstvo a nakonec strhla výhru na svoji stranu.

Soupeř nasadil mladé, běhavé kluky, ale hrálo se mezi vápny nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Zápas nakonec rozhodla chyba jinak velmi dobře chytajícího gólmana Hanuše, když otálel s odkopem, Štípek mu míč vzal a do prázdné branky dal gól.

Porážka Vás asi tedy nemrzí?

Prohráli jsme, ale z hlavou nahoře a výkon měl parametry. Dobrá organizace hry, v přechodové a finální fázi jsme trošku zaváhali, ale vždyť jsme narazili na mistra ligy. Přístup a nasazení hráčů byly velmi dobré.

Chtěl by jste někoho vyzdvihnout?

Ani ne. Byla to týmová práce. Připravovali jsme se na standardky a těší mě, že jsme z nich nedostali gól. Plzeň je v nich strašně silná, umí si je rozehrát a my jsme jim v tom zamezili. I tohoto pohledu to byl pro nás poučný zápas.

V brance se objevila nová tvář Jan Hanuš.

Byl s námi v pátek na tréninku, absolvoval zápas s Plzní a od pondělí je s námi na soustředění v Kácově. S největší pravděpodobností bude u nás na hostování se Slavie Praha. Všechno je dohodnuté, jak s manažerem, tak s vedením Slavie. Registračně se to dotáhne do konce asi až koncem týdne, protože je u nás vícero hráčů, kteří jsou rozpracovaní.

Jsou ještě nějaké změny v kádru?

O zahraničí uvažuje Marek Nešpor, který byl na zkoušce v Německu v nižší soutěži. Skončila mu ve Vlašimi smlouva, přestal s námi trénovat a nevím, jak to s ním bude dál. Podobně je na tom Dan Nešpor, kterému také skončila smlouva, na nové podmínky nepřistoupil a vůbec nemám zprávy, že by někde trénoval.

Na druhou stranu se k nám připojil na soustředění v pondělí stoper Jan Zákostelský ze Slavie Praha. Je to mladý, zajímavý kluk, tak uvidíme.

Co vám ukázaly testy na Tělovýchovné fakultě v Praze?

Testy mě příjemně překvapily. Ne, že bych byl skeptický, že je mužstvo špatně trénované. To ne, ale polovina hráčů byla poprvé na takovýchto testech. Dva, tři hráči se mi nelíbili, ale zbytek byl na tom velice dobře. Takže je mužstvo na začátek přípravy připraveno solidně. To se ukázalo ve dvou těžkých zápasech s Duklou Praha, která má mladé, živé mužstvo a s mistrem ligy Viktorií Plzeň. I když jsme obě utkání prohráli, herně ani fyzicky jsme nepropadli.