BENEŠOV B – SEDLČANY 4:7

Hosté vlétli do utkání jako uragán a než se domácí rozkoukali, prohrávali v 7. minutě již 0:3. Poté se začal osmělovat i Benešov, ale Svoboda hlavičkoval po rohu do rukavic gólmana a Cafourek z přímého kopu jen těsně minul branku hostů.

Domácí byli i nadále aktivnější a zaslouženě snížili po pěkné akci Cettla s Cafourkem, který přesně našel nabíhajícího Zvěřinu, jež mazácky zavěsil. Benešovští v té chvíli působili sebevědomě a zdálo se, že zápas ještě zdramatizují. Jenže Sedlčany disponují kvalitním kádrem, což předvedly na konci prvního poločasu, kdy si domácí obrana vzala opět volno a nechala hosty dvakrát pohodlně skórovat – 1:5.

Ani po přestávce neztratili hosté gólový apetit. V 51. minutě se domácí obranou protáhl nejaktivnější hráč Sedlčan a bývalý hráč Benešova Němec a přidal další branku. Domácí se i přes nepříznivý výsledek nevzdali a díky penaltě na Balatu, kterou proměnil Keltner, Svobodovi a opět Keltnerovi snížili na 4:6. Poslední slovo měli ale nakonec hosté, když v 73. minutě ukončili divokou a málo vídanou přestřelku.

„Uf to byl fičák. Snad se ani nemá cenu pouštět do kritiky hráčů nebo jejich přístupu. Každý z kluků dobře ví, kde chyboval a jestli udělal maximum pro dobrý výsledek. Svůj podíl na neúspěchu nesu i já, protože jsem nechal hráče rozcvičit, aniž bych si to nepohlídal. Začátek zápasu tak dopadl naprosto katastrofálně, když soupeř využil naší nekoncentrace a za sedm minut nám nasypal tři branky. Kdyby se to nestalo a zápas skončil 4:4, asi by každý řekl, že remíza byla spravedlivá," našel příčiny debaklu trenér benešovského béčka Petr Slepička a pokračoval: „I tak mě potěšilo, že kluky ani stav 1:5 nepoložil a po pěkných akcích dokázali dát tři branky během deseti minut."

Kouč Benešova také našel největšího „viníka" vysoké porážky: „Jednoznačně rozdílovým hráčem byl Dominik Němec, který se podílel snad na šesti brankách. My jsme ho nedokázali ubránit, přestože jsem hráče na jeho kvality upozorňoval," vysekl poklonu bývalému útočníkovi Benešova Slepička, přesto věří, že vysoká porážka nezanechá na hráčích stopy v prvním jarním zápase v Cerhovicích, které se hraje v neděli 8. března od 14:30: „Jsem přesvědčený, že s námi prohra nijak zvlášť nezacloumá a pojedeme do Cerhovic dobře naladěni s jasným cílem vyhrát."

Branky Benešova: Keltner 2, Zvěřina, Svoboda. Poločas: 1:5.

Benešov: Tlamicha – Kopecký, Vacek (70. Verner), Verner (46. Horváth), Vyhlídal – Zvěřina, Cettl, Cafourek, Svoboda – Keltner, Balata.