V prvním semifinále si domácí (I. B třída) bez větších problémů poradili s jihočeským celkem FC AL-KO Semice (také I. B třída) 4:1 (2:0), když se o branky Sedlce-Prčice postarali T. Pištěk, Kobliha, Davídek a Marcel Nousek, za hosty korigoval Keclík.

Ve druhém semifinále si hráči Týnce nad Sázavou (I. B třída) dobře „zatrénovali" s JM Chodov (I. A třída, Praha), který zřejmě nepřijel v plné „zbroji". Po gólech Šejstala a V. Vavreka si tak pohodlně dokráčeli do finále.

Utkání o bronz se stalo jasnou záležitostí Semic, které zazpívaly Chodovu, po dvou brankách Císařovského a Holuba, jedné Hadáčka a Meidla, tenisovým kanárem.

Ve finále se střetla mužstva, která se potkají i ve 12. kole I. B třídy, skupiny D. Start do zápasu měli domácí raketový a během čtvrthodiny získali dvoubrankový náskok díky ranám kanonýra Davídka. Týnečtí se ale oklepali, převzali iniciativu, do konce poločasu snížili Horkým z penalty a po přestávce stejný hráč srovnal. O vítězi turnaje se tak muselo rozhodnout v penaltovém rozstřelu, který i díky brankáři Dvořákovi, vyhrál Týnec 3:2 a slavil tak druhý triumf v letní přípravě.

Nejlepším hráčem turnaje se stal Dominik Šejstal z Týnce nad Sázavou, nejlepším brankářem byl vyhlášen domácí Libor Bosák.

Turnaj skvěle rozhodovala trojice Josef Novotný, Petr Dvořák a Martin Stránský.

„S Chodovem nám stačil na výhru průměrný výkon, protože soupeř na tom byl velice špatně fyzicky. Ve finále jsme nezachytili začátek, domácí na nás vlítli a Davídek si s námi dělal, co chtěl. Do poločasu ale snížil Horký z penalty, když byl předtím faulovaný. Ve druhém poločase jsme měli velkou převahu, parádně jsme kombinovali na jeden, dva doteky a vytvořili si pět, šest vyložených šancí, ale proměnili jen jednu, když nás vychytal gólman Bosák. Penalty jsme všichni tři proměnili a Dvořák jednu chytil. Kluci mě výkonem potěšili a dobře se mi večer usínalo," radoval se týnecký kouč Miroslav Bubeník, kterého také potěšilo, že Dominik Šejstal získal cenu pro nejlepšího hráče turnaje: „Strašně se lepší. Je na tom kondičně i rychlostně velmi dobře a poslouchá ho i balón."

Týnec hraje v sobotu 13. srpna v 17 hodin přípravný zápas se Sedlčany B.

„S turnajem jsem spokojený. Některé týmy byly kompletnější, některé méně. Kluci hráli v přípravě první zápasy, což bylo znát. Se Semicemi jsme hráli vcelku dobře a některé momenty snesly měřítko. Finále jsme začali dobře, ale ve druhém poločase na nás byla znát únava, Týnec byl lepší, zaslouženě vyrovnal a nakonec i po penaltách turnaj vyhrál," dodal k turnaji vedoucí mužstva Sedlce-Prčice Karel Pištěk a poznamenal k přípravě: „Do začátku soutěže zbývá ještě trochu času, a tak hráči musí přidat v tréninku. Trenér Jindra Jirousek je na dovolené v Egyptě a info o výkonech hráčů na turnaji dostane od asistenta trenéra. Fanouškům jsme představili brankáře Libora Bosáka ze Sedlčan. Šanci dostal i sedmnáctiletý Filip Pech, který by mohl i nakouknout do soutěže."

Týnec nad Sázavou: Koukol, Dvořák – Vosička, D. Kopta, F. Kopta, Klubal, Dostál, Žofaj, Radačovský, V. Vavrek, Petrášek, Kavoň, Horký, Šejstal, Havelka.

Sedlec-Prčice: L. Bosák – Sedláček, Prchlík, Kabíček, P. Bouška, Marcel Nousek, Kotva, Davídek, P. Müller, Kobliha, Raček, T. Pištěk, F. Pech.