Brandýs/Boleslav – Týnec n. S. 3:1

Brandýští vstoupili do zápasu lépe, přitlačili Týnecké na jejich polovinu a hrozili hlavně ze standardních situací. Jen kvůli své nemohoucnosti (hlavička a dorážka Petýrka mimo prázdnou branku), brankáři Krulišovi (lapil čtyři tutovky) a smůle v zakončení (tyč a břevno) byl stav po první pětačtyřicetiminutovce bez branek. Hosté zahrozili jen střelou Orsáka, s kterou si brankář poradil. do přestávky.

Ihned po přestávce přišel blesk z čistého nebe a Orsák lobem dostal Týnec do vedení. Domácí gól přibrzdil a hosté mohli zvýšit, ale dvě dobré přečíslení zhatil Jíša a Orsák. Po hodině hry se Brandýští oklepali, vyvinuli velký tlak, ale tři šance (vedle, Kruliš vyrazil a tyč) neproměnili. Až v 75. minutě otevřel týnecká stavidla z dorážky po tečované střele Petýrek, aby vzápětí dorazil stejný hráč do sítě míč odražený od tyče. Následně byl vyloučen po druhé žluté kartě hostům Orsák a vzápětí ho následoval domácí Krulich. V nastavení Petýrek po sóle upravil na konečných 3:1.

Trenér Týnce Jaroslav Žížala zápas zhodnotil. „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Byli od začátku aktivnější, vytvářeli si šance, jak na běžícím pásu, ale buď svojí zbrklostí je nedokázali proměnit nebo je vychytal vynikající Kruliš. Po inkasovaném gólu se jim ale hra rozsypala,, my jsme měli tři příležitosti k potrestání, ale místo zvýšení náskoku jsme soupeře individuálními chybami dostali opět do sedla. Po vyrovnávajícím gólu bylo jen otázkou času, kdy dostaneme další branky. Odjížděli jsme na zápas defakto s jedenácti hráči, z čehož jsem měl obavy, ale tak jak se pro nás zápas vyvíjel, jsem nakonec z výsledku zklamán,“ smutnil kouč a dodal ke katovi Petýrkovi, který vstřelil Týnci všechny tři góly: „Upozorňoval jsem na něj před zápasem. Je subtilní postavy, typický koncák, který moc neběhá a stačí ho pokrýt. Jenže to se nám v několika případech nepovedlo a v závěru se třikrát prosadil.“ Trenéra Žížalu vytočila ještě další věc. „Zklamal mě přístup některých mladých hráčů, takhle se o body nehraje. Je to bída. Navíc nás bude příště o jednoho méně, když se Orsák nechal zbytečně vyloučit.“

Branky: 75., 76., 90. (+ 2) Petýrek – 47. Orsák. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 3:3. ČK: 86. Krulich – 85. Orsák. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: Kruliš – Voldřich, Pazdera, Hlaváček, R. Sedlák – Vavrek, Peroutka (78. Skála), Orsák, Radačovský, Lacina (46. Mach) – Jíša.