Týnec nad Sázavou – Rožďalovice 3:1

Týnečtí na soupeře vlétli jako uragán. Nejprve Kavoň uvolnil Orsáka, ale ten po kličce brankáři trefil jen boční síť. V 11. minutě vyzval Kavoň do sóla Žížalu, a ten podél brankáře otevřel skóre. Vzápětí vychytal Kruliš šanci hostům. V 17. minutě byl sražen po sóle Žížala brankářem, který však nařízenou penaltu chytil Hlaváčkovi. To bylo na dlouhé chvíle z obou stran vše.

Po přestávce začali lépe hosté, ale paradoxně skórovali domácí. Ve 49. minutě vystihl Orsák přihrávku stopera, uvolnil Žížalu a ten zvýšil na 2:0. Poté se hrál neslaný, nemastný fotbal. Až v 78. minutě udělal týnecká obrana jednu z mála chyb a Blažek jí z trestného kopu potrestal. Klid do domácích řad přinesl, kdo jiný, než Žížala, který po přihrávce Orsáka dokonal ze sóla hattrick. V závěru ještě stačil Kavoňovu gólovku obránce ukopnout na roh.

„Nehrál se moc pěkný fotbal a co jsme si řekli v kabině, jsme plnili jen do 17. minuty. Po penaltě jsme herně odešli, přepouštěli jsme soupeři více prostoru, který se dostával do náznaků šancí, ty však Kruliš s přehledem pochytal. O přestávce jsme si řekli, že na soupeře ve druhé půli vlítneme, ale opak byl pravdou. Hosté byli aktivnější a nevím, jak by to vypadalo, kdyby Orsák nezachytil stoperovi míč a my nedali druhý gól. Po brance jsme přestali hrát, soupeř měl více prostoru a snížil. Až v závěru se nám povedla kolmice a výsledek jsme pojistili. Za body jsem rád, ale s hrou nikoli, stále máme na čem pracovat, bylo tam dost hluchých míst,“ zlobil se po výhře týnecký lodivod Jaroslav Žížala.

Branky: 11., 49., 89. Žížala – 78. Blažek. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Týnec nad Sázavou: Kruliš - F. Stibůrek (85. Kaloš), Skála, Sedlák - Vavrek, Hlaváček, Kavoň, Orsák, Víšek (62. Bartůšek) - Žížala (89. Berka), Jíša.