Čáslav B – Týnec nad Sázavou 6:1

Na začátku zápasu byla hra vyrovnaná a obě mužstva si vypracovala po velké šanci, ale domácímu Váňovi brankář Kruliš penaltu po faulu M. Dvořáka chytil, na druhé straně se vytáhl gólman Čáslavi proti Orsákovi. Jenže mezi 21. a 24. minutou se dvakrát prosadil Maxa, poprvé po spolupráci s Džafičem a podruhé pohotovou střelou z vápna po odraženém balónu. Do přestávky měli ještě Čáslavští řadu šancí, ale Matoušek, Tomíšek a Džafič sóla neproměnili.

Po přestávce pokračovali domácí v nátlakové hře, z čehož vyplynula řada standardních situací a po jedné z nich se prosadil hlavou Hejný. O chvíli později využil Vavrek nedorozumění domácích hráčů, poslal míč na Žížalu, a ten snížil na 3:1. Hosté ožili a Jíša mohl dostat Týnec ještě více do hry, ale nedokázal míč dopravit do sítě. Definitivní zlom v utkání nastal v 62. minutě, kdy si Víšek srazil Svobodův centr do vlastní sítě – 4:1. Hosté od té doby přestali hrát a již zápas dohrávali. Toho domácí ještě dvakrát využili, spolupráci Vojtíška s Jandou zakončil Džafič do prázdné brány a Maxa zkompletoval hattrick z dorážky po hlavičce Džafiče. Další šance již domácí neproměnili.

„Jednoznačná prohra, soupeř byl ve všech ukazatelích lepší. Byl důraznější, rychlejší, dobře se pohyboval a od vyšší porážky nás uchránil brankář Kruliš. Mrzí mě, že to, co jsme si řekli v kabině, dodržovali hráči maximálně deset minut. Neplnili taktické pokyny a tak jsme na rozjetého soupeře jednoznačně neměli,“ zlobil se na hráče trenér Týnce Jaroslav Žížala a nemyslí si, že by byli unaveni po fotbalovém plese, který se uskutečnil v sobotu: „Hráči odešli z plesu v pořádku a na jejich výkony se to nemělo vliv. Prostě neplnili pokyny a soupeř nás přejel.“

Branky: 21., 24., 80. Maxa, 54. Hejný, 62. Svoboda, 73. Džafič – 58. Žížala. Rozhodčí: Miroslav Vlk. ŽK: 2/2. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: Kruliš – Kaloš (78. D. Sedlák), Kavoň,. M. Dvořák (61. Bartůšek), F. Stibůrek – Vavrek, Hlaváček, Orsák, Víšek – Žížala, Jíša.