Týnec nad Sázavou – Hvozdnice 2:3

Týnec přijel na zápas bez brankáře, kterého musel v prvním poločase zastoupit obránce Filip Stibůrek. Ten si vedl dobře a neinkasoval. „Podal vynikající výkon a udržel čisté konto,“ smál se trenér Týnce Jaroslav Žížala.

V úvodu zazdil týnecký rychlík Žížala velkou šanci, když z malého vápna přestřelil prázdnou branku. Poté se hra odbývala při silném větru spíše uprostřed hřiště, bez vážnějších šancí. Až po půlhodině hry unikl Žížala, naservíroval míč Bartůškovi, a ten měl již snadnou práci – 0:1.

Po přestávce pokračoval Týnec v mírné tlaku, ale prosadil se až v 67. minutě, kdy opět unikl Žížala, byl podražen brankářem a M. Dvořák penaltu bezpečně proměnil. Týnečtí si mysleli, že mají již vyhráno, ale tvrdě dopadli na zem, když hosté mezi 71. – 80. minutou otočili po hrubkách borců z Náklí skóre. Nejprve chyboval Bartůšek na polovině hřiště z brejku Hvozdničtí snížili, poté se Artus nechal předskočit a nakonec po rohu udělal hrubku Kaloš. V závěru se snažili Týnečtí srovnat, což se jim ale nepovedlo.

„První půle, za silného větru, který hodně přihrávek zabrzdil, z naší strany docela šla. Měli jsme dobrý pohyb a soupeře jsme jasně přehrávali. Po vstřelení druhé branky jsme upustili od agresivity, začali hrát laxní fotbal, vyrobili jsme tři hrubky, které soupeř potrestal,“ zlobil se po zápase týnecký kormidelník Jaroslav Žížala.

Branky Týnce: 30. Bartůšek, 67. M. Dvořák (z PK). Poločas: 1:0.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: F. Stibůrek – Kaloš, M. Dvořák, Artus, D. Sedlák – Vavrek, Hlaváček, Orsák, Bartůšek – Jíša, Žížala. Střídal: Kruliš.