FOTO, VIDEO: Žížala Hvozdnici načal a Orsák dorazil

Týnec nad Sázavou - Ve fotbalové I. Atřídě, skupiny A, se střetli dva sousedé vtabulce– dvanáctý FK Fercom Týnec nad Sázavou a jedenáctý SK Hvozdnice. Domácí měli několik šancí, ale proměnili jen tři. Hosté však měli díky L. Obermajerovi za stavu 1:0 tři tutovky, ale hvozdnický útočník vždy zmalého vápna nedokázal Kruliše překonat.

11.4.2009

Týnec nad Sázavou - Hvozdnice 3:0Foto: Deník/ Pavel Šimáček

Týnec nad Sázavou - Hvozdnice 3:0

Úvod měl Týnec snový, když v 6. minutě ukončil Žížala sólo gólem. Jenže do poločasu již Vavrek, Orsák (tyč) a Moravec tváří v tvář gólmanovi T. Obermajerovi neuspěli. A tak mohli být rádi, že v 17. minutě L. Obermajer trefil z malého vápna nohy Kruliše.

Ihned po přestávce se tep týneckých fanoušků na chvíli zastavil, když L. Obermajer stál sám uprostřed malého vápna, ale překvapivě zamířil vedle. O chvíli později dokonal hvozdnický útočník hattrick neproměněných vyložený šancí, když po centru Fábery, opět z malého vápna, trefil Kruliše. Domácí přežili kritické chvíle a v 57. minutě udeřili. Orsák s Žížalou se řítili sami na brankáře a druhý jmenovaný do prázdné branky vsítil druhý gól. V 83. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kohout a faulovaný Bartůšek mohl být rád, že rozhodčí byl shovívavý a za oplácení mu dal jen žlutý kartónek. Již v nastavení dokonal dílo Orsák, když nadvakrát překonal brankáře.

„Vítězství mě potěšilo, ale to co neproměníme je strašný. Celý týden nacvičujeme různé akce se zakončením, a pak přijde zápas a všechno jde vniveč. Ještě, že nás soupeř z minima příležitostí nepotrestal, když nás po chybách obrany dvakrát proti Obermajerovi podržel brankář a jednou se trefil útočník z malého vápna vedle. Zápas jsme již ale měli rozhodnout v první půli, kdy jsme měli minimálně pět gólových šancí. Mrzí mě, že venku předvádíme hru, na kterou se dá koukat a doma to již takové není,“ našel na výhře slabé stránky trenér Týnce Jaroslav Žížala.

Branky: 6. a 57. Žížala, 90. Orsák. Rozhodčí: Šimůnek. ŽK: 4/4. ČK: Kohout (T). Diváci: 100. Poločas: 1:0.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: Kruliš – Bartůšek, Kyselka, Artus, Berka – Vavrek, Hlaváček (67. Skála), M. Dvořák, Moravec (84. Víšek) – Orsák, Žížala (77. Sedlák).

11.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Nástrojař 24 000 Kč Nástrojaři seřizovači - nástrojaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov. Pracoviště: Ebas spol. s r.o., Křižíkova, č.p. 1480, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Antonín Sahula, +420 608 666 833. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 20 000 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Plat dle tabulek. Denní nebo odpolední směna. Po zkušební době mimořádná jednorázová odměna, možnost osobního ohodnocení plus odměny dle pracovního výkonu.. Příspěvek na stravování, zabezpečení pracovního oděvu.Kontaktovat telefonicky 8-15 hod., emailem nebo osobně - DS Benešov, Villaniho 2130, Po-Pá 8.00-15.00.. Pracoviště: Domov seniorů benešov, poskytovatel sociálních služeb, Villaniho, č.p. 2130, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Šindelková, +420 731 615 637. Administrativa - Administrativa Recepční 16 000 Kč Recepční (kromě recepčních v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních) recepční obsluha bowlingu s ubytováním. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Měřín, okres Benešov u Prahy, Schopnost týmové práce, spolehlivost, zodpovědnost, občanskou bezúhonnost, zajistíme školení, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou, zaměstnanecké ubytování. První kontakt e- mailem nebo telefonicky po-pá 8-14 hod.. Pracoviště: Vojenská lázeňská a rekreační zařízení měřín, 257 44 Netvořice. Informace: Monika Fedorková, +420 973 222 012. Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Bystřice, Náplň práce: montážní práce ve výstavbě energetických zařízení., Požadavky: výhodou je vzdělání nebo praxe v oblasti elektro a řidičský průkaz sk. B., Nabízíme: zaškolení, dlouhodobé zaměstnání, možnost profesního růstu, zprostředkování ubytování, po zapracování velmi dobré mzdové ohodnocení, benefity. , Místo výkonu práce je Bystřice (Středočeský kraj) a blízká dojezdová vzdálenost. Práce je vhodná i pro absolventy., Bližší informace Vám ráda předá Mgr. Jitka Marková, tel.: 778 746 757. Na Vaše životopisy se těšíme na e-mailové adrese: personalni@elmoz-czech.cz. Pracoviště: Elmoz czech, s.r.o. - provozovna bystřice, Dr. E. Beneše, č.p. 137, 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Jitka Marková, +420 778 746 757.

I. B třída: Zruč nad Sázavou - Teplýšovice 2:4.

Neveklovu nestačil čistý hattrick, Teplýšovice válcovaly

Fotbalová příprava Vlašim - Jablonec nad Nisou 0:3.

Důležitý bod trefil Hadaščok

Dojatý Šístek slavil s basketbalisty postup na MS

Nymburk - U českého basketbalu se motá Vratislav Šístek už téměř šedesát roků. Zažil jako hráči i funkcionář velké věci, hlavně v Nymburku a dodnes vzpomíná nejvíc na jeho první mistrovský titul. Teď se mu vyrovnal postup české reprezentace na mistrovství světa po 37 letech. Vratislav byl navíc jako kustod národního týmu přímo v ohnisku události a výhru v Bosně a Hercegovině přiblížil Deníku zblízka.

-

Chotýšany přetrhly dlouhou šňůru Křivsoudova

Benešovsko - Asi největší překvapení čtvrtého kola Okresního přeboru se zrodilo na půdě Chotýšan, kam zavítal dosud suverénní Křivsoudov (3:1). I když výsledek vypadá jednoznačně, tak hosté si se svým sokem hráli jako kočka s myší, ale domácí svou obětavostí s vypětím všech sil, dobrou efektivitou v koncovce a výbornými zákroky gólmana M. Kumšty urvali všechny body. Navíc utnuli dlouhou sérii Křivsoudova bez porážky čítající 30 zápasů (27 ve III. třídě, tři v OP).