Dlouhodobý sponzor Metaz skončil a místo něj nastoupila firma Fercom, takže se tým bude dnes poprvé prezentovat pod názvem FK Fercom Týnec nad Sázavou. „Jasným cílem je soutěž zachránit,“ nastínil jasnou prioritu trenér dvanáctého mužstva z šestnáctičlenného peletonu Jaroslav Žížala.

Jak se vám vydařila zimní příprava?
Docela dobře. Všechno, co jsme si naplánovali, to jsme stihli. Soustředění i účast hráčů na trénincích byly na dobré úrovni. Na rozdíl od loňska jsme netrénovali na louce u řeky, ale na hřišti házenkářských rozměrů u školy. Nebylo to sice ono, ale alespoň něco. V závěru přípravy nás zastihlo špatné počasí, kdy jsme se mimo umělé trávy v Praze, kde jsme hráli turnaj, nikam nedostali.

Zápasy jste sehráli na zimním turnaji ve Štěrboholích, kde jste skončili na patnáctém místě z šestnácti účastníků. To vás asi nenadchlo?
S výsledky nejsem spokojen, i když tam hrála převážně mužstva, která jsou ve vyšších soutěžích než my. Se silnějšími týmy jsme sehráli kvalitní zápasy, spíše mě mrzí prohry s relativně slabšími mužstvy. I když bylo znát, že trénují na umělé trávě a jsou ni zvyklí než my, kteří jsme na ní hráli jen zápasy.

Co vám příprava naznačila do jarní části?
Kádr je hodně úzký a nemáme z čeho vybírat. Pokud přijde zranění nebo vyloučení, tak budeme mít velké starosti, protože nebudeme mít hráče adekvátně kým nahradit.

Jak se změnil kádr přes zimu?
Přišel obránce Richard Kyselka z Teplýšovic a Radek Sedlák z Lešan, náš bývalý dorostenec. Jinak zůstal kádr pohromadě.

Měl někdo zdravotní problémy?
Největší Radek Skála, který ještě po operaci kolena nezačal trénovat. Doufám, že se dá co nejdříve dohromady. Roman Orsák byl dlouho nemocný (angína a chřipka), což se na něm markantně projevilo, nemá moc natrénováno a nehraje, to co jsme od něj očekávali. Ještě nás zaskočilo zranění brankáře Tomáše Kruliše, který si v posledním zápase na Čafce přivodil na umělce výron v kotníku. Do mistráku by ale měl být v pořádku.

První zápas hrajete doma se čtvrtým Hradišťkem, s kterým jste u nich prohráli 1:5. Sledoval jste soupeře?
Něco málo o soupeři víme. Obměnil kádr, má hodně mladých kluků, ale poslední výsledky v přípravě měl špatné. Mistráky jsou ale něco jiného.

Cílem zůstává záchrana v soutěži?
Ano. Jiné ambice jsme si ani před začátkem soutěže nedávali, i když jsme nečekali, že po podzimu na tom budeme, tak špatně. Škoda dvou nebo tří nevydařených zápasů, které nám podzim pokazili.