Turek nedal, Jiráň ano, a tak postupuje Vyšehrad

Praha - Předkolo poháru České pošty se stalo konečnou pro divizní fotbalisty Benešova, které potkala v závěru zápasu na Vyšehradě smůla, když Turkovu střelu vyhlavičkoval obránce z branky, ale z protiútoku rozhodl domácí, střídající Jiráň o postupu Vyšehradu.

22.7.2012

Brankář Benešova Stareček tentokrát střelu domácího hráče vyrazil. Foto: Stanislav Pešek

Vyšehrad – Benešov 2:1

Vše podstatné v zápase se odehrávalo ve druhém poločase. Hostující brankář Stareček nejprve vytáhl konečky prstů bombu Kohoutka, ale v 63. minutě již kapituloval po trestném kopu Noska a hlavičce Švejdy. Hosté ale rychle kontrovali, když Turek z trestného kopu chytře obstřelil zeď a míč zaplul do sítě.  Samotný závěr a klasické nedáš – dostaneš, rozřešilo postupujícího mezi divizními celky. V 89. minutě střelu benešovského Turka pod břevno vyhlavičkoval domácí kapitán Hendrich z brankové čáry, aby vzápětí z protiútoku rozhodl o postupu Vyšehradu Jiráň, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty.

V sestavě Benešova chyběly tradiční opory brankář Capouch, Ondřej Štěpán, Braný a Chomát. „Nechal jsem je odpočívat," odtajnil trenér Martin Bárta a dodal: „Nastoupili jsme v kombinované sestavě, přesto mě hráči nezklamali. Byl to dobrý zápas s nábojem až do konce, ve kterém byli šťastnější domácí, kteří si asi, do hektického závěru, o trochu víc výhru zasloužili. Chtěli jsme sice postoupit, to se nepovedlo, ale neděláme z toho vědu, pro nás je důležitější mistrovská soutěž."

Branky: 63. Švejda, 90. Jiráň - 70. Turek. Rozhodčí: Benedikt - Němec, Štuk. ŽK: Komárek (B). Poločas: 0:0.

SK Benešov: Stareček - Komárek, Hrubý, Zoubek – Vrňák (77. Hronek), Bredler, Žák, Bubeník (54. Večera) – Turek, O. Páv, Němec.

22.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

FNL: Vlašim - Táborsko 2:2.
7

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.