Semice – Poříčí nad Sázavou 0:1 (0:0)

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí, když si vypracovali čtyři dobré příležitosti ke skórování, ale Rychtařík poprvé zakončoval vedle, podruhé krásným volejem trefil břevno Tlamichovy branky, hlavičku Jareše lapil poříčský gólman. Tlamicha se nejvíce zaskvěl, když vyrazil hlavičku Vavříka z malého vápna po rohu.

Na druhé straně i hosté mohli skórovat, ale střely Rejhona a Filipa ze střední vzdálenosti vyrazil brankář Štrupl, stejně si poradil s Trpišovským po individuální akci i se zakončením Rejhona a následné dorážky Balaty vyrazili obránci.

„V prvním poločase byla naše hra pomalá a domácí se stačili přesouvat a zahušťovat hru. Hodně k tomu přispěl i trávník, po kterém se sice pěkně běhalo, ale na nepokropené trávě přihrávky drhly. To ale není výmluva, pro oba týmy to bylo stejné,“ dodal k prvnímu dějství trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Ve druhém poločase se s ubývajícími silami hra ještě více otevřela a bylo ještě více šancí. Domácí Šimek v úvodu hlavičkoval z dobré pozice nad, aby na druhé straně pálil krásně z voleje Filip, gólman míč vyrazil a Páv ho dorazil do sítě, jenže asistent rozhodčího odmával ofsajd. Následně Páv, Filip, Rejhon z trestného kopu ani dvakrát Trpišovský Štrupla nepřekonali, když posledně jmenovaný byl ke gólmanovi tváří v tvář. Na druhé straně měli i domácí příležitosti, ale z trestných kopů okolo hranice šestnáctky (Čáska a Dudla) zamířili nad, stejně jako hlavičkující Dudla, Vavříka vychytal Tlamicha.

A tak nakonec vše rozhodla poslední minuta, kdy si po rohu Jíši našel míč na malém vápně Trpišovský a vyvolal v táboře Poříčí velkou radost.

„Ve druhém poločase jsme se již dostali víc ke kombinační hře a měli dost šancí rozhodnout zápas dřív. I domácí měli šance. Nakonec jsme měli větší vůli po vítězství a udrželi nervy na uzdě, i když to bylo někdy těžké. Proto klukům opět děkuji, protože naše série je úchvatná,“ měl radost po zápase Pavel Šimáček. 

Branka: 90. Trpišovský. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: Dudla, Vavřík – Vacek, J. Pohorský, Žák, Filip, Peroutka.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – J. Pohorský, Vacek, Peroutka, Žák – Filip – Jíša, Balata (82. Verner), Rejhon, Páv (64. Hašek) – Trpišovský.