TUCHLOVICE – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1:2

Zápas, ve kterém se hosté snažili o kombinační a hru domácí spoléhali na dlouhé míče a standardní situace, moc fotbalové krásy nepřinesl. Obrovskou šanci měl již ve 2. minutě poříčský O. Páv, ale po přihrávce Trpišovského sám před brankářem přestřelil branku. Poté se dlouho nic nedělo až závěr přinesl šance na obou stranách. Nejprve byli blízko otevření skóre domácí, ale střelu Wittmayera i dorážku Kedroně vyrazil bravurně Kumšta na roh. To na druhé straně byli hosté úspěšnější, když kolmici od O. Páva přetavil v gól po sóle Trpišovský.

Po přestávce se hosté zatáhli do obrany, domácí se hnali za vyrovnáním a hlavně Jalaghonia ostřeloval poříčskou branku, ale třikrát si s jeho projektily poradil Kumšta a po centru Kedroně hlavičkoval z malého vápna nad. Hosté zahrozili pěknou akci Pohorského s O. Pávem, kterou zakončil vedle Trpišovský a s ránou Pohorského z dálky měl velké starosti brankář Pečonka. V 77. minutě bylo vyrovnáno, když po dlouhém autu a závaru nešťastně tečoval míč do vlastní branky Havlíček. Domácí se hnali za výhrou, ale větší nebezpečí hrozilo po brejcích od hostů a u všeho byl Šindelář. Nejprve sklepnul míč pro Pavlečka, jenž z malého vápna vysoko přestřelil, podruhé netrefil poloprázdnou branku, ale třetí akce již byla gólová, když na zadní tyči našel Trpišovského, jenž do prázdné branky rozhodl v 88. minutě o výhře Poříčí.

„Zápas nepřinesl moc fotbalové krásy. My jsme se snažili hrát po zemi, naopak domácí jen nakopávali míče a hrozili ze standardek, což nás ale nepřekvapilo. Gólově se nám povedly konce poločasů a ač jsme rozhodli o výhře až v závěru, myslím, že byla zasloužená. Klukům děkuji, že nechali na hřišti všechno, o to víc jsem za tři body rád," dodal k utkání hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 77. vlastní Havlíček – 45. a 88. Trpišovský. Rozhodčí: Roth. ŽK: 3:0. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Šrom (84. Šimáček), Křivohlavý, J. Páv – Pavlečko, Pohorský, Havlíček, Šindelář – O. Páv, Trpišovský.

Více fotogalerie ZDE