Jako důkaz může posloužit, že v dresu Tatranu byl třikrát za sebou v letech 2015-2017 vyhlášen v anketě Deníku nejlepším fotbalistou okresu Příbram.
„Každého ocenění, kterého jsem dosáhl si vážím. Škoda jen, že když jsem působil v Benešově, tak ještě nic podobného nebylo,“ povzdychl si šestatřicetiletý brankář s dovětkem, že podle tehdejších spoluhráčů by prý určitě něco vyhrál.

Aby ne. V Benešově totiž prožil zřejmě nejlepší léta. Odešel tam ze Sedlčan v létě roku 1999 ještě jako dorostenec a strávil v klubu téměř dalších šestnáct let. „Byly to krásné roky,“ říká s odstupem Capouch.

Během nich se postupem času vypracoval v oporu A mužstva, kterému v sezoně 2013/2014 pomohl po hubených letech v divizi vykopat postup do ČFL, kde klub válčí dodnes. „Měli jsme tehdy mužstvo, které si výborně sedlo. Navíc jsme se mohli opřít o velkou spoustu našich skalních fanoušků,“ vzpomíná.
V zimní přestávce ročníku 2015/2016 se ale přesto Pavel Capouch rozhodl pro návrat domů. Zakotvil znovu v Sedlčanech, kde byl rovněž velkou oporou mezi tyčemi divizního týmu.

Zároveň však také velkým oblíbencem fanoušků. „Přestože jsem se s řadou lidí znal odmala, byl jsem překvapen, jak mě tehdy po návratu vzali zpátky mezi sebe,“ přiznává.

Byli to právě i příznivci, kteří ocenili jeho výkony a pomohli mu ve čtenářské anketě Deníku dosáhnout zlatého hattricku. „Vím, že mě podporovali známí a také spousta fanoušků, protože jejich základna v Sedlčanech je opravdu velká,“ říká Capouch.

Po ukončení působení v Tatranu momentálně už druhou sezonu působí jako hrající trenér v mateřských Počepicích, které jsou účastníkem okresního přeboru na Příbramsku. „Má největší osobní trenérská ambice je, abychom hráli dobrý fotbal,“ má jasno Pavel Capouch, který se samozřejmě snaží týmu předat i své cenné zkušenosti, které získal. „Pokračujeme v tom, co u nás funguje řadu let. Samozřejmě se snažím postupně přidávat nové prvky, ale mění se jen maličkosti,“ dodává.

Prezident  VK Příbram  Daniel Rosenbaum.
Kocouři řeší dopady pandemie. Změn bude hodně, přiznává Rosenbaum
Ilustrační foto
Sekretariáty OFS Příbram a ČUS Příbram najdete na nové adrese