JÍLOVIŠTĚ – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2:2 PK 5:4

V úvodu byly oba týmy nebezpečné. Domácí ale po závaru a z trestného kopu Kočího, stejně jako hosté Páv a Keltner, síť nerozvlnili. To se povedlo v 21. minutě Keltnerovi, jenž hlavou po centru Bredlera otevřel skóre – 0:1. Gól nabudil hosty, kteří byli více na míči i nebezpečnější, dokonce dvakrát dopravili míč do sítě Jíloviště, ale vždy z ofsajdových pozic. Domácí jen nakopávali dlouhé míče na útočníky a hrozili po standardních situacích, ty však hostující obrana v prvním poločase uskákala.

Ihned po přestávce hlavičkoval domácí V. Janoušek přes branku po centru Kočího. V 51. minutě se však radovali podruhé hosté. Havlíček po parádní akci vysunul Bredlera, který posunul míč na Páva, jehož nastřelení na branku zakončil skluzem na zadní tyči Keltner. Následně přestali být Poříčští aktivní a domácí nakopávanými míči a hlavně standardními situacemi byli čím dál, tím víc nebezpeční. Osamocený V. Janoušek po hodině hry zamířil vedle, ale v 64. minutě již hlavičkující Hannachi po dlouhém autu snížil na 1:2. Hosté jen občas zahrozili, přesto mohl Peroutka rozhodnout, ale brankář Blažek byl proti. Domácí tak nahnali vše vysoké a urostlé dopředu, což se jim nakonec vyplatilo, když v 89. minutě Bezpalec po dlouhém autu a obrovském závaru dotlačil míč do sítě.

A tak se šlo do penalt, po nichž domácí získali druhý bod, když jediným kdo neproměnil, byl hostující Vosáhlo.

„Hodinu jsme byli na malém hřišti lepším týmem a získali dvoubrankový náskok. V poslední půlhodině jsme přestali být aktivní, soupeř poslal vysoké hráče dopředu a po dvou autech vyrovnal. Z pěti penalt jsme poté dali čtyři, přesto to na druhý bod nestačilo. Je to škoda, byli jsme blízko třem bodům a nakonec máme jen jeden. Hráče ale neviním, nechali na hřišti všechny síly. Ve Velvarech se nám podařilo uskákat standardní situace, v Jílovišti bohužel ne," dodal trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 64. Hannachi, 89. Bezpalec – 21. a 51. Keltner. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: Mlejnek, Hannachi, Pecháček – Tlamicha. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Komárek, Vacek, Křivohlavý, Vosáhlo – Bredler, Peroutka (92. Verner) – O. Páv (72. Jíša), Havlíček, Pohorský (75. Trpišovský) – Keltner (82. Vyhlídal).