VOTICE – BENEŠOV B 1:3

Do zápasu vstoupili hráči s chutí. Více ze hry i šancí měli zpočátku domácí, ale střelu Homolky kry Tlamicha, ten si poradil i s ránou Jonszty po centru Němečka, hlavička Slunéčka z dorážky šla vedle, stejně jako Molčíkova střela. Benešov začal hrozit v závěru poločasu, ale brankář Soukup si poradil s brejkem i trestným kopem.

Po poločasovém vystřídání, hlavně na straně Votic, se hra srovnala a Benešov hned potrestal chybu v domácí rozehrávce, kterou využil Vyhlídal po Balatově přihrávce. I nadále byli nebezpečnější hosté, což potvrdili druhým gólem po sólu Balaty – 0:2. Aby to nebylo málo pro domácí, přidal Zoubek ve 82. minutě krásnou ranou po samostatné akci do šibenice třetí gól. Domácím se jen v závěru podařilo kanonýrem Štorkem upravit na konečných 1:3.

„V prvním poločase jsme si vytvořili tři vyložené šance, které jsme neproměnili, a tak gól nepadl. Do druhé půli jsem to prostřídal, šli na hřiště v podstatě kluci z dorostu, přesto jsme si šance vypracovali, ale Benešov potrestal dvě naše chyby, jednu při rozehrávce a druhou po špatném zajištění. Třetí gól nám dal Lukáš Zoubek krásnou ranou do šibenice. V závěru jsme jen zkorigovali. Ve kvalitním zápase z obou stran byli hosté produktivnější," poznamenal po zápase kouč Votic Martin Bárta, jenž s týmem jede příští týden na tradiční soustředění do Malé Úpy.

„Trochu jsem se před zápasem obával, jak na tom kluci budou. Měli jsme problém dát dohromady jedenáct hráčů a v kombinaci s únavou a drobnými zraněními, nebyla situace příliš příznivá. Jsem však příjemně překvapen a potěšen. Zápas zcela předčil mé očekávání, protože se hrál rychlý a oboustranně kvalitní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, ale v zakončení totálně vyhořeli. Zlom v utkání přinesl úvod druhého poločasu, kdy chybu domácí obrany potrestal přesnou střelou Patrik Vyhlídal. Domácí jsme tímto docela zaskočili. Začali jsme hrát ze zabezpečené obrany na brejky a po jednom z nich se prosadil rychlík Balata. Třetí branku přidal Zoubek po sóle a výstavní ráně do šibenice.Pro domácí to byl velmi krutý výsledek, protože i ve druhém poločase měl dost šancí, ale Aleš Tlamicha se v brance překonával.Nakonec však kapituloval i on po střele Štorka," byl spokojený po zápase trenér benešovského béčka Petr Slepička a dodal: „Kluky musím pochválit za kvalitní týmový výkon podložený bojovností a vysokým nasazením. Trenér Bárta však nemusí smutnit, protože disponuje silným a širokým kádrem a jsem přesvědčen, že to v dalších zápasech potvrdí."

Branky: 90. Štork – 48. Vyhlídal, 71. Balata, 82. Zoubek. Poločas: 0:0.

Votice: Soukup (46. Tůma) – Šlejmar, M. Budil, Molčík (46. Čupr), Bareš (46. Písařík) – Homolka (46. Krameš), Kolář (52. Homolka), Podhorský, Slunečko – Jonszta (46. Štork), Němeček (46. Sládek).

Benešov B: Tlamicha – Kopecký, Verner, Hronek, Kubálek (Zoubek) – Peroutka, Krejza, Zvěřina (Vyhlídal), Voráček – Keltner, Balata.