Ex-prvoligový celek vítězným gólem Grajciara z poslední minuty podzimu stáhl ztrátu na čelo tabulky na dva body. „Kluci a vlastně celý klub dostali malou odměnu za to, jak se u nás pracovalo,“ dodal Csaplár.

Zatímco úvod soutěže byl v podání celku od Litavky spíše rozpačitý a první výhra přišla až na čtvrtý pokus, závěr mu vyšel. S Třincem zkompletoval vítězný hattrick. Celkově si Příbramští odnášejí na soutěžní přestávku bilanci devíti výher, dvou remíz a pěti porážek. Lépe dopadly jen Opava s Třincem.

Ilustrační foto
Zaměstnanci Škodovky jsou v nejistotě, spekulací přibývá

PŘÍBRAM TÁHLI CIZINCI

O 26 vstřelených branek se podělilo osm hráčů, šestkrát se prosadil útočník kamerunského původu Karsten Ayong, po čtyřech přidali záložníci Peter Grajciar a Zoran Danoski. Všech šestnáct utkání odchytal Marek Boháč, který se s pěti vychytanými nulami řadí mezi pětici nejlepších v celé soutěži. V průměru inkasoval přesně jeden gól v utkání.
Příbram zdobila i disciplína. Jako jeden ze čtyř klubů zvládla podzimní program bez vyloučení.

Po podzimu bez červené karty sahala také Vlašim. Jedinou inkasovala až v posledním kole. Útočník Pavel Vyhnal si ovšem na půdě Českých Budějovic stihl ještě předtím obstarat odpustek. Právě sedmadvacetiletý host z pražské Slavie vstřelil obě branky vítězných Středočechů, kteří se vyrovnanou bilancí 7-2-7 udrželi v lepší polovině tabulky – na osmém místě. „Ambice jsme měli malinko větší. Naším potenciálem je hrát do pátého místa,“ je podle asistenta Miloslava Brožka aktuální pozice nepatrně za očekáváním. „Ale ztráta není velké. Na jaře se budeme chtít posunout výš,“ dodává.

SLABINOU OBRANA

Nejlepší útok loňského ročníku patří i tentokrát mezi nejproduktivnější. S Příbramí se dělí o pomyslné druhé místo. Výrazně se přičinil zmíněný Pavel Vyhnal, kterému na jedenáct gólů stačilo devět startů. Kromě druhého nejlepšího střelce soutěže zatížilo konta soupeřů dalších osm fotbalistů Vlašimi včetně čtyřgólových Oskara Fotra a Vojtěcha Hadaščoka.

Inkasovaných gólů počítá Vlašim o devět víc než středočeský rival z Příbrami, tedy pětadvacet. Obě čistá konta vychytal v závěru podzimu Filip Nguyen, Erik Beník se dostal mezi tyče pouze ve Znojmě. „Neinkasovat byl pro nás největší problém. Až do patnáctého kola se nám to nepodařilo. Pětadvacet gólů neodpovídá týmu, který chce hrát na špici,“ vědí ve Vlašimi slovy asistenta Brožka, na čem pracovat.

Ilustrační foto
Dřeli, ale na Slavii nestačili