ZLIČÍN – BENEŠOV 1:1

V prvním poločase potvrzovali na umělé trávě benešovští hráči roli favorita. Byli častěji na míči, vytvořili si nějaké šance, hlavně po standardních situacích a jednu proměnili. Ve 28. minutě se po dlouhém autu dostal nadvakrát odražený míč z Žákovi, a ten ho poslal do sítě. Domácí moc nestíhali a za fauly si vykoledovali čtyři žluté karty.

„Domácí z nás měli respekt a proto jsme šli hrát na malou umělku a ne na přírodní trávu. Zápas tak byl plný kontaktů a soubojů. Přesto jsme do utkání vstoupili dobře, hráli jednoduše, měli spoustu standardních situací a po jednom dlouhém autu se dostali do vedení. Domácí se za první půli nezmohli na nic," byl spokojený s první částí zápasu trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Po přestávce se obraz hry překvapivě změnil. Domácí převzali iniciativu a po zásluze se dočkali vyrovnání, když se V 59. minutě po centru prosadil vysoký Mančál na zadní tyči. V poslední půlhodině měly oba týmy náznaky šancí, ale skóre se již nezměnilo.

„Ve druhém poločase jsme upustili od své hry, což bylo uzpůsobeno domácí hrou nakopávaných míčů na vysokého útočníka, který o poločase vystřídal. Vyhrával hlavičkové souboje a my jsme paradoxně nebyli schopni ani míč odkopnout. Mohli jsme jít i dvakrát, třikrát sami na brankáře, ale nedostali jsme míč přes stojící obránce na polovině. Pak jsme nechali odcentrovat míč od rohového praporku do vápna, kde byl sice útočník obsazený, ale byl o hlavu větší než náš obránce a dal gól. Pak se hrálo vabank, nahoru dolů se zavánějícími šancemi na obou stranách. Kdo by dal druhý gól, tak asi vyhrál. Remíza je asi spravedlivá," dodal k druhé části a zápasu kouč Benešova.

Poprvé nastoupil za Benešov od začátku Peroutka, jenž nahradil Večeru, který byl v zahraničí. „Hrál na pozici pravého obránce, kde podstupoval samé souboje, i když nebezpečí spíše hrozilo z pravé strany Zličína. Zvládl zápas celkem dobře a je určitě příslibem do budoucna," potěšil Zákostelského nováček a ještě poznamenal ke zraněnému Jíšovi: „I když sono neprokázalo natržení svalu, tak mu doktor Maurer doporučil šest týdnů klid. U tak velkého svalu je riziko, že pokud se přetíží a praskne, tak může být hráč mimo i tři měsíce."

Branky: 59. Mančál – 28. Žák. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 5 – Prikner. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Benešov: Capouch – Peroutka, Hrubý, J. Zákostelský, L. Braný – Žák, Bredler – Borkovec, Kučaba, Prikner (77. Vrňák) – Rybařík (84. Janovský).