1. Jak se mužstvo připravovalo v zimním období?

2. Kdo tým posílil nebo kdo naopak odešel?

3. Cíl do sezony?

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU, TRENÉR PETR ČERMÁK - 1. místo

1. Zimní příprava nebyla podle mých představ. Nemoci zranění nebo pracovní vytížení nedovolily hráčům plně se věnovat fotbalu. Trénovali jsme dvakrát týdně a o víkendu odehráli nepříliš povedená přípravná utkání. Účast hráčů nebyla někdy ani padesátiprocentní a většinou chodili stále stejní. Co je mi platné, že jsem si tréninky připravil, když potom dorazilo jen šest hráčů. Podobné to bylo i na zápasy, kdy se mi ani kluci neomluvili a já měnil narychlo sestavu. Přesto jsme se snažili zapracovat na fyzičce a uvidíme, jak to bude stačit.

2. Přišel Jan Pohorský z Bílkovic a zapojili se dorostenci Limon, Šach a Kříž. Hostování skončilo Tomečkovi, zranění jsou Radek Říha, Trpišovský,  Bouška a pracovně zaneprázdněného Anděla jsme ještě neviděli.

3. I přes problémy chceme být první i na konci sezony, proto fotbal hrajeme. Byl bych alibistou, abych říkal něco jiného.  

NESPEKY, TRENÉR PETR NOVOTNÝ - 2. místo

1. Přípravu jsme zahájili začátkem února a připravovali jsme se většinou na umělé trávě na Šeberově. V březnu jsme absolvovali zimní soustředění na Pomezních boudách. Sehráli jsme šest přátelských utkání – s Šeberovem a Unionem Strašnice remizovali 2:2, prohráli s Kostelcem u Křížků a béčkem Benešova 0:4, s Neveklovem zvítězili 5:3. Generálka se Struhařovem nám nevyšla, když jsme v prvním poločase zahodili čtyři tutovky a druhý jsme odchodili. Domácí nám pak ukázali, jak se má hrát s chutí a zaslouženě zvítězili 2:0. Myslím, že facka přišla v pravý čas.
S přípravou jsem docela spokojený, protože jsme měli velice dobré podmínky. Na druhou stranu mi chyběla větší účast některých kluků, jak na tréninku, tak v zápasech.

2. V zimní přípravě jsme zkoušeli Strouhala, ale vzhledem k tomu, že si nevybudoval místo v základní sestavě, tak jsme ho neangažovali. Měl jsem přání získat dva hráče do základu, ale nakonec jsem se rozhodl nesahat do něčeho, co na podzim docela šlapalo.

3. Jaro bude určitě zajímavé. Chtěl bych s mužstvem hrát pohledný, kombinační fotbal a samozřejmě se pokusit udržet se nadále v popředí. Důležité bude dobře odstartovat. V sobotu hostíme Jesenici, která vyhrála zimní turnaj v Praze a v přípravě ani jednou neprohrála. Myslím, že k nám přijede úplně jiné mužstvo, než které po podzimu uzavíralo tabulku.

KONDRAC, TRENÉR JIŘÍ JANOUŠ MLADŠÍ - 4. místo

1. Odehráli jsme kvalitní zimní turnaj ve Vlašimi na nové umělé trávě, kde jsme měli zápasy: Ostředek (6:2), Košetice (7:2), Ledeč (0:0), Chotýšany (1:1), Štěpánov (1:3), poté jsme kombinované sestavě s béčkem  prohráli s vlašimským dorostem 1:3, následovalo utkání s Divišovem (5:4) a generálka v Kondraci s Pravonínem (4:1). Přípravu bohužel nemohu hodnotit jako kvalitní. Loni nám začátek jara hrubě nevyšel a doufám, že letos tomu tak nebude. Každopádně tréninková i zápasová účast byla velmi špatná, například Vítovský neviděl míč tři týdny, takže první zápas v Podolí pro nás bude velkou neznámou.

2. Z týmu odešli na hostování Radim Kašpar (Zdislavice) a Jirka Mleziva (Chotýšany), kteří na podzim nepatřili do základní sestavy. Ještě dotahujeme příchod brankáře Zdeňka Císaře z Načeradce. Pokračujeme tedy téměř v nezměněné podobě.

3. Do každého utkání půjdeme s cílem vyhrát. Budeme se snažit o atraktivní fotbal, kde budou padat branky. Po skončení sezóny jsem zmínil, že bychom se případnému postupu nebránili, ale myslím, že zmíněné tréninkové manko většiny hráčů nás posadí zpátky na zem. Každopádně bych si bez ohledu na konečné umístění velmi cenil, pokud bychom zůstali i po skončení sezóny nejlépe střílejícím mužstvem.

TEPLÝŠOVICE, TRENÉR PETR CHOMÁT - 5. místo

1. Na osmdesát procent jsem s přípravou spokojený. V zápasech jsme měli střídavé úspěchy, ale s kvalitními soupeři. Jen mě rozladil přístup některých hráčů ke generálce s rakouským týmem, se kterým jsme prohráli 0:2. Odjeli na hory a musel jsem  zrušit jeden trénink. Někteří si myslí, že bez tréninku můžou hrát I. B třídu, ale to jsou na omylu.

2. Zkoušeli jsme hráče, ale povedlo se nám jen stáhnout z hostování z Chotýšan brankáře  Kondráta, který nahradil odchozivšího Vejvodu. Příchody dalších hráčů spadly na nedohodě klubů nebo nás výkony nepřesvědčili.

3. Chceme být na špici a hrát fotbal, na který by se diváci chodili dívat a pobavili se. 

VOTICE B, TRENÉR IVAN PIHÁVEK - 6. místo

1. Vzhledem k pracovnímu vytížení některých hráčů, jsme tréninky slučovaly s A týmem. Takže v plném počtu jsme moc tréninků neabsolvovali, a tak hlavním gró byly  přípravné zápasy, které jsme odehráli o víkendech. Podle soupeřů beru přípravu jako standardní v podmínkách B mužstva. Čekal jsem sice větší účast na trénincích, ale v lednu je zkouškové období a kluci jsou na školách.     
2. Kádr zůstal nezměněn. Máme spíš problém, že někteří hráči pracují mimo Votice a tím pádem nebudou někdy ani na zápasy.
3. Chtěl bych udržet postavení, které máme. I když mají někteří kluci s I. B třídou malé zkušenosti, tak chceme být štikou soutěže. Vše ale závisí, jestli bude možnost béčko doplňovat mladými hráči z áčka. Poku ne, tak budou hrát dorostenci, kteří nemají zkušenosti z mužským fotbalem. Výsledkově nemůžu nic plánovat, ale chceme hrát fotbal a kluky připravovat na to, aby mohli soutěž hrát pravidelně.   

SEDLEC-PRČICE, SEKRETÁŘ KAREL PIŠTĚK - 7. místo

1. Zimní příprava určitě splnila očekávání. Sehráli jsme osm přípravných zápasů s bilancí (tří výher a pěti proher) se soupeři z krajských a okresních soutěží. Na výsledky se moc nedíváme, šlo jen o přípravné zápasy, kdy i soupeři zkoušeli nová složení mužstva. Vcelku jsme podávali stabilní výkony, ale všechno ukážou první mistrovské jarní zápasy, jak na tom opravdu jsme.

2. Odešel pouze Tomáš Davídek do Rapidu Plzeň na  půlroční hostování a nikdo nepřišel. Kádr hráčů áčka se nemění, pokud budou všichni zdraví, budeme nastupovat v podobných sestavách jako na podzim.

3. Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky a  prezentovat se aktivní hrou, nečekat na to, co udělá soupeř. Je jasné, že vždy je na druhé straně tým, který chce také získat body a potom rozhodují maličkosti, respektive chyby. Rádi bychom s mužstvem hráli fotbal, který bude hráče a diváky bavit a současně bude bodově úspěšný.

CHOTÝŠANY, TRENÉR IVAN SUCHOMEL - 9. místo

1. Zimní příprava mě jako vždycky nepotěšila, protože bych si jí představoval v úplně jiném rozsahu a kvalitě s větší účastí hráčů. Jediným kladem přípravy je, že jsme vyhráli kvalitní zimní turnaj ve Vlašimi.    

2. Do Popovic na hostování odešel Korecký a nepokračuje hostování Pepy Kondráta z Teplýšovic. Přišel Petr Červeňák z Vlašimi, Jirka Mleziva z Kondrace a Jirka Hampešt z Maršovic. Zraněný je Radek Bejbl, který jde na začátku dubna na magnetickou rezonanci a vypadá to na poraněný meniskus.

3. Chceme v I. B třídě zůstat. Takže chceme mít klidné jaro a produkovat na hřišti něco, na co by se nechalo koukat.  

CHOCERADY, SEKRETÁŘ JAN VYCPÁLEK - 10. místo

1. Příprava začala v polovině ledna, využívali jsme dvakrát až třikrát týdně malé hřiště s umělou trávou v Mirošovicích. Bohužel jako každou zimu jsme zápasili s malou účastí na trénincích, ať už kvůli pracovním povinnostem nebo zimních dovolených. Odehráli jsme přátelská utkání s Pacovem 3:2 (OP Praha-východ), Libčicemi 6:1 (OP Praha-západ) a generálku na trávě v Tuchorazi jsme prohráli 2:4 (I.B třída, skupina C).

2. Přes zimu jsme zaznamenali ztráty v podobě ukončení hostování Ondry Mastného z Benešova a Míly Svobody ze Senohrab. Do Benešova odešel na půlroční hostování i nadějný Jakub Šmíd, který v průběhu podzimu pravidelně nastupoval v základní sestavě áčka. Jednáme ještě o možnosti příchodu hráče, který by se nevešel do sestavy v I. A třídě, ale nedávám tomuto mnoho šancí. Doufejme, že se osvědčí zvolený způsob začleňování vlastních hráčů.

3. Naším cílem je uhrát takové množství bodů, abychom se nestrachovali o záchranu do posledního kola. Při vyrovnanosti naší skupiny bude záležet na každém zápasu.

ZDISLAVICE, NOVÝ TRENÉR DUŠAN KRÁSA - 12. místo

1. Mužstvo jsem v zimě převzal s Frantou Heřmánkem a nemůžu říci, že bych byl se zimní přípravou spokojený. Byli jsme na soustředění v Pálčicích a odehráli řadu přípravných zápasů, ve kterých jsme byli schopni porazit votické béčko, ale naopak se slabšími soupeři z okresu jsme prohrávali. S tréninkovou morálkou hráčů je to podobné jako v jiných mužstvech a určitě jsou u nás rezervy.

2. Nejvýraznější posilou je zkušený Roman Filip, který naposledy působil v Louňovicích pod Blaníkem, Radim Kašpar z Kondrace a Jakub Vopěnka z Křivsoudova. Ještě je v jednání příchod Lapáčka z Vlašimi. Z podzimního kádru odešli jen mladíci Jaroš a Ngo. Po operaci vazů v koleni se dává do pořádku Pavel Žák.

3. Společně s Fandou Heřmánkem chceme ve Zdislavicích udržet I. B třídu a doufám, že s novými posilami se nám to povede. Nechci ale záchranu za každou cenu a nejsem zastáncem, aby se něco uměle drželo. Kluci si musí vykopat I. B třídu na hřišti, a to jsem jim také řekl, když jsem před ně poprvé předstoupil.