Fotbalisté od Sázavy skončili v loňské sezoně I. A třídy na desátém místě, když se do posledního kola s Kutnou Horou zachraňovali. „.Jsem zklamaný a sezonu bych nazval ztraceným rokem,“ dodal k hodnocení sezony rozladěný trenér Chocerad Daniel Brožek.


Je pro vás desáté místo v I.A třídě uspokojivé nebo jste si představoval sezonu jinak?

 

Po loňském fantastickém tažení za záchranou jsem byl přesvědčen, že budeme pokračovat v započaté práci a budeme se rvát o špici tabulky. V prvních zápasech na podzim to tak vypadalo, bohužel po dobrých výsledcích a druhé příčce následovalo uspokojení. Přestalo se poctivě pracovat na trénincích, docházka byla mizerná a začali jsme se propadat až na deváté místo v podzimní tabulce.


Na jaře jste si přál s mužstvem hrát atraktivní fotbal. Po úvodní porážce v Bakově se vám to docela dařilo a čtyřikrát jste vyhráli. Poté jste však začali prohrávat a až do konce sezony jste měli kolísavé výkony. Co se s mužstvem stalo?

 

Na začátku jara jsme opět zatáhli za provaz, ale až po prvním nevydařeném zápase a dostali se do míst, kdy nešlo o sestup. Opět se přestalo trénovat, a tak jsme se propadali tabulkou, až jsme nakonec hráli o sestup v posledním kole. Je to otázka motivace kluků rvát se o postup. Několik sezon Chocerady hrály pouze o sestup. Letos jsme ze začátku zabodovali a najednou jsme se ocitli v horních patrech tabulky, a tak přišlo uspokojení.


Došlo to tak daleko, že jste museli v posledním kole porazit Kutnou Horu, abyste měli jistotu záchrany. Proč to došlo tak daleko, když jste měli jaro dobře rozjeté?

 

Je to dáno úzkým kádrem a tím malou konkurencí, i stářím mužstva. Mladou krev by to rozhodně chtělo, ale takovou, co chce něco dokázat a ne jen tak si udělat žízeň. Musím říct, že sezona byla úplně o ničem, ztraceným rokem bych to nazval. Rozhodně jsem zklamaný, protože chci vždy hrát na vítězství a dosažení těch nejlepších výsledků.


V zimě jste měl problémy s docházkou, zlepšilo se to během jara?

 

Problémy s docházkou byly vždy, když jsme nebyli ohroženi sestupem. Na jaře jsme byly v sestupových vodách až posledních pár kol, proto mužstvo moc netrénovalo. Ze základního kádru poctivě chodili na tréninky pouze Míra Svoboda, Říčař, Novák a ještě v mezích bych mohl uvést Benáka. Ostatní jsem spíš potkal pouze na zápasech. Defakto jsme čerpali z tréninků z loňské jarní sezony.


Jak hráče donutíte, aby trénovali?

 

Nutit nikoho nechci, nebudu a ani nemůžu, nejsme za to placení. Kdo nebude chodit a nebude výkonostně na patřičné úrovni, toho posadím, ať má jméno jakékoliv.


Mužstvo hraje s minimální obměnami dlouho spolu. Na jednu stranu je to dobře, přesto by určitě tým potřeboval impulz, pokud chce hrát výše. Stávající hráči by se více snažili a neměli i bez tréninků místo pod palcem.

 

Bohužel není dobře, že nejsou změny v týmu. Kádr je úzký a každý má místo skoro jasný. Hráči tak nejsou pod hrozbou vypadnutí ze základu. Od toho se odvíjí tréninková docházka a uvolněná morálka hráče.


Proč nechtějí mladí hráči z okolí do Chocerad nebo čeho se bojí?

 

Nemyslím si, že se něčeho bojí, vždyť nemají z čeho, spíš nejsou v Choceradech hráči, kteří by na to měli. Zatímco moje generece má fotbalové srdce a pro fotbal obětují i zdraví, mladí raději do hospody, nebo za jinými aktivity, kde se nemusí fyzicky vyčerpávat. Mladší si myslí, že je svět jenom jejich, že před nimi každý padne na zadek a bude je prosit, aby si přišli zakopat, aniž by něco již dokázali. Oni ani nic dokázat nechtějí, nemají chuť se o něco porvat. Pokud tomu tak již není a někteří mladíci zmoudřeli, jsou vítani. Pokud budou tvrdě pracovat, určitě je využiji a pak bude záležet pouze na nich.


Poslední roky máte problémy se záchranou. Zatím to vždy vyšlo, ale donekonečna to nepůjde. Asi by bylo potřeba některé věci v Choceradech změnit.

 

Změny, které by byly ku prospěchu věci, budeme neustále hledat. Pokud má kdokoliv nějaký nápad, může se obrátit na choceradské stránky a svůj názor sdělit.


Několikrát se vám přístup hráčů k zápasů a tréninkům nelíbil. Budete pokračovat v Choceradech i další sezonu?

 

Ano a líbí se mi tu. Aby se zlepšil přístup hráčů, je potřeba více fotbalistů. Z toho důvodu se zapojím do hry. Po dlouhé pauze se cítím zdravotně v pořádku, a tak bude o hráče více. Také doufám, že se podaří ještě někoho oslovit, aby byl ještě větší tlak na místo v sestavě. Mužstvo budu dál připravovat společně s Honzou Kuželkou. Ten bude usměrňovat mužstvo z lavičky, když budu na hřišti. Já se budu moci soustředit na hru.


Proč jste si vybral Jana Kuželku, který ještě na jaře sázel góly v Ostředku?

 

S Honzou se nějaký čas známe, něco jsme spolu odehráli a na fotbal máme podobný názory. Jsem přesvědčen, že spolupráce bude fungovat dle našich představ, které máme stejné. Chceme hrát atraktivní útočný fotbal a vyhrát každý zápas.