Na tradiční po zápasové tiskové konferenci se nejprve slova ujal kouč hostujícího celku Ladislav Minář. „Remíza byla určitě spravedlivá, těžko počítat kdo měl více gólových šancí. My trefili tři tyčky a na druhé straně chytil Jindra Skácel nějaké gólovky Vlašimi. Pro oko diváka to muselo být zajímavé, protože především v prví půli to bylo nahoru dolů, jak jsem již říkal byly tam šance na obou stranách," řekl na úvod. Jeho tým před týdnem doma prohrál s Ústím a podle slov kouče Mináře se to projevilo i na výkonu jeho svěřenců ve Vlašimi. „Prohra s Ústím na týmu zanechala jistě nějaké stopy, které jsem v týdnu zpozoroval. Sám ani nevím jak takovou porážku nazvat, protože takovým způsobem prohrát se podaří jednou za hodně dlouhou dobu, a to určitě zanechá na týmu nějaké stopy," uvedl trenér, jehož celek je jedním ze tří aspirantů na postup.

V úvodu zápasu sice měli jeho svěřenci velkou šanci, ale poté přišlo zhoršení a domácí byli lepším celkem. „Věřil jsem v to že budeme v dnešním utkání daleko suverénější, ale bohužel hráči byli nervózní a k tomu všemu nás teď navíc trápí spousta zranění," lamentoval kouč nad početnou marodkou. Bodu, který s jeho tým z Vlašimi veze si však váží. „Z tohoto zápasu ve Vlašimi nemůžeme být rozhození je to plusový bod. Ještě cennější by však byl za předpokladu, že bychom před týdnem doma neprohráli. Právě prohra s Ústím před týdnem mě mrzí, ale bohužel jsme udělali chybu, která potom obletěla celou republiku a navíc Kroupa nedal penaltu. Zkrátka a dobře byl to nešťastný zápas," zhodnotil bodový zisk Minář.

Závěrem trenér Zlína dodal, že se zlobí na Vozábala, který se nechal zbytečně pět minut před koncem vykartovat a týmu bude chybět v dalším zápase a došla také řeč na postupové ambice Zlína, který ztrácí tři body a jeho soupeř z Ústí mám zápas k dobru. „Nemůžu říct, že šanci nevidím. Před námi je ještě sedm kol a mi musíme bojovat, ovšem jestliže Karviná prohraje v Ústí, skočí to na šest bodů a bude průšvih. Musíme se snažit uhrát co nejvíce bodů," uzavřel Ladislav Minář.

Trenérovi domácí Vlašimi se zápas hodnotil jistě mnohem lépe. "My jsme věděli, že soupeř se nenachází v optimálním rozpoložení a počítali jsme s tím, že na nich ten poslední zápas zanechal určité stopy. Byli jsme dobře připravení," uvedl na začátek tiskovky. Jeho svěřenci byli v zápase jako politi živou vodou a byli lepším týmem, čehož si nemohl Roman Nádvorník nevšimnout. „Poprvé na jaře se nám podařilo hrát ten fotbal, který jsme tady hráli na podzim a který jsme chtěli hrát, a ten se tolik líbil našim fanouškům. Jen škoda, že se nám tam nepodařilo dotlačit ještě nějaký ten gól," ohodnotil výkon svých svěřenců.

Druhý poločas Vlašim mírně ubrala, ale stále si vypracovávala nějaké šance. „Ve druhém poločase tam taky byly šance, ale v konečném součtu ta remíza odpovídá průběhu zápasu, soupeř trefil tři tyče v první poločase a měl tam další náznaky, takže remíza je zasloužená," podotkl lodivod Graffinu. Obraná čtveřice se také musela speciálně připravovat na útočné duo Kroupa - Žůrek a nejen na ně. „Zlín je specifické mužstvo má tam hráče, kteří mají dva metry," usoudil Nádvorník a jeho řeč přerušil Ladislav Minář. „A pořád mi nehrají," vykřikl nešťastně hostující kouč. Potom opět pokračoval trenér Vlašimi. „Samozřejmě jsme se na ty hráče připravovali, ale můžete se připravovat jak chcete a pokud máte proti sobě takového skokana, jako je Kroupa, tak se to špatně brání," dodal.

Oba trenéři se na závěr shodli, že právě brzké odstoupení Karla Kroupy jistě ovlivnilo zápas. „Pro nás to bylo jednoznačné oslabení mužstva," řekl Minář. „Brzké odstoupení Kroupy nám jistě pomohlo a hostující výběr to oslabilo," uzavřel Roman Nádvorník tiskovou konferenci.

JIŘÍ PAÝR