Vedení zápasu rozhodčím Murgačem a jeho asistentem Michalem Šímou se však nelíbilo domácímu vedoucímu mužstva Petru Postřihačovi a dal to patřičně najevo. „Druhý poločas byl již plně v režii pana Murgače a Šímy! Nejprve vyrovnávací branka ze dvoumetrového ofsajdu, poté nesmyslné vyloučení našeho nejlepšího hráče Urbana. Za stavu 3:3 vymyslel rozhodčí, k údivu všech (i hostů), penaltu, kterou však Mezenští neproměnili," zlobil se na rozhodčí a dodal k hektickému závěru: „V 84. minutě si nastřelil M. Smetana sám sobě ruku, kopala se penalta, kterou hosté proměnili (3:4). Po rozehrání ze středového kruhu odpískal rozhodčí konec a při cestě do kabin je musela chránit ochranka."

Taková reakce se ale nelíbila trenérovi Mezna Petru Prchlíkovi, který viděl inkriminované momenty zcela jinak. „Vyloučení pana Urbana bylo zasloužené, po druhé žluté kartě, za hrubé urážky rozhodčího, který se upískl u jednoho souboje na půlce Načeradce, ale ještě než dozněl hvizd, tak se mu omluvil, že nechtěl," poznamenal k vyloučení načeradského špílmachra a dodal ke druhé penaltě: „Nikdo tam svojí ruku nenastřelil, nastřelil mu jí náš hráč, když chtěl z rohu velkého vápna centrovat a jeho ruka byla opravdu hodně od těla, což uznal i trenér domácích."

Mezno se v loňské sezoně zachránilo na poslední chvíli, díky administrativní chybě Kunic v I. B třídě, což pomohlo Miřeticím k záchraně I. B třídy a následně i Meznu, že nesestoupilo do III. třídy. V letošní sezoně bylo Mezno v Okresním přeboru otloukánkem a do 18. kola nezískalo ani bod. Poté ale vstalo jako bájný Fénix z popela, uhrálo 13 bodů a má dvě kola před koncem šanci na záchranu. „V Načeradci jsme nehráli skvělej fotbal a domácí nás za to trestali, ale výhru kluci doslova vydřeli, protože se chtějí po ne příliš zdařilém podzimu, i tak zachránit," věří v záchranu trenér Mezna.