TÝNEC NAD SÁZAVOU – MIŘETICE 2:1

Miřetice překvapily Týnec rychlým nástupem. Po dlouhém autu trefil z malého vápna Přitasil břevno, závar po rohu domácí ještě uhasili, ale v 6. minutě již tlak hostů měl gólovou pečeť, když hlavičkoval Zajíc po centru do šibenice týnecké svatyně – 0:1. Po čtvrthodině se domácí oklepali a hned z první vážnější akce a závaru před miřetickou brankou vyrovnal Stejskal. Po půlhodině hry běžel sám Javorský na týneckého brankáře Vašáka, ale po kličce ani pořádně nezakončil.

Po přestávce měli víc míč na kopačkách Týnečtí, vypracovali si šance, ale Stejskal po trestném kopu hlavičkoval vedle, stejně zamířil D. Kopta křížnou ranou po centru Horkého a ránu F. Kopty vyrazil Novák. Hosté zahrozili neúspěšnými brejky a závary. Když už se všichni smiřovali s remízou, poslal míč z trestného kopu z poloviny hřiště Vavrek před branku Miřetic a po závaru dotlačil míč do sítě hrající trenér Týnce Skála. „Dal jsem to bokem," popsal rozhodující okamžik Radek Skála.

„Trošku jsme zaspali začátek. Miřetice na nás vlítly, až jsme nevěděli, která bije. Pak jsme hru vyrovnali a od 30. minuty přebrali iniciativu. Ve druhé půli jsme na hosty vlítli, přehrávali jsme je a v závěru strhli výhru na naši stranu," byl spokojený autor rozhodujícího gólu hrající trenér Týnce Radek Skála a ještě chválil soupeře: „Miřetice nemají špatný mančaft a mají na víc, než hrát o záchranu."

„Z výsledku jsem zklamaný. Měli jsme v Týnci minimálně na bod, protože jsme si vypracovali víc šancí. Hlavně na začátku zápasu jsme hráli velmi dobře, ale tří velkých příležitostí dali jen jeden gól. Porážka mě štve o to víc, že s námi jelo autobusem 40 fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru," povzdechl si po utkání asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek, jenž měl slova chvály nejen pro fanoušky, ale i pro hlasatele v Týnci Jiřího Kotouče: „Byl perfektní a všechny nás mile překvapil, co všechno o Miřeticích věděl."

Branky: 18. Stejskal, 90. Skála – 6. Zajíc. Rozhodčí: Asník. Bez karet. Diváci: 130. Poločas: 1:1.

Týnec: Vašák – Radačovský (46. Kolář), Vavrek, Štamberský, Dvořáček – Hašek, Stejskal (77. Koubek), D. Kopta, F. Kopta (82. Smolík) – Skála, Horký.

Miřetice: Novák – Zajíc, Seidl, J. Kamarýt, Macko – Přitasil, K. Čáp (78. J. Hájek), Javorský, Turek (87. P. Čáp) – Jantač, Filip (90. L. Kamarýt).