TÝNEC NAD SÁZAVOU – SLANÝ 3:2

Souboj týmů, které již dlouho čekaly na bodový zisk, začal výborně Týnec, když Radačovský hlavou uklidil míč do sítě po centru Koláře. Následně byla hra v poli vyrovnaná, ale šance si vytvářeli jen domácí a přidali druhý gól Kolářem po závaru. A to ještě Kavoň z 35 metrů trefil břevno, Stejskala vychytal po centru Popelky brankář Jochman a Popelka po úniku Stejskala zakončoval těsně vedle.

Ve druhé půli se obraz hry rapidně změnil a Slaný zcela ovládlo hru. Hořejší hlavou po trestném kopu snížil a Volf po brejku a střele z dvaceti metrů vyrovnal na 2:2. Navíc Vašák čaroval při šancích Kozáka i hlavičce Heráka k tyči a Hořejší v ložence zamířil hlavou vedle. Domácí přežili klinickou smrt a v 85. minutě udeřili, když únik z poloviny hřiště zakončil k tyči střídající trenér Skála, který si dal dárek narozeninám. Poté ještě neproměnil sólo Orsák.

„Sice jsme dali rychlý gól, ale soupeř měl více míč na svých kopačkách, ale jen ve středu hřiště. V prvním poločase jsme se mu ještě stačili vyrovnat, hrozili jsme ze šancí a přidali druhý gól. Ve druhé půli jsme odpadli, Slaný mělo hodně šancí, válcovalo nás a vyrovnalo. My jsme ale naštěstí dali v závěru třetí, rozhodující gól, který jsme si snad ani nezasloužili. Jsem rád, že jsme přerušili šňůru prohraných zápasů a ještě žijeme," dodal k zápasu hrající trenér Týnce Radek Skála, který zápas rozhodl a dal si tak dárek k 37 narozeninám.

Branky: 4. Radačovský, 22. Kolář, 85. Skála – 61. Hořejší, 74. Volf. Rozhodčí: Hanák ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 2:0.

Týnec nad Sázavou: Vašák – Kavoň, Peroutka, Mach, Sedlák (64. Havel) – Kolář, Jar. Dvořáček, Orsák, Radačovský, Popelka – Stejskal (64. Skála, 90. Hašek).