Tribuny budou prázdné. Mrzí vás to?
I když to není ideální, kulisa utkání je hodně důležitá, nesmíme si to připouštět. Musíme hráče připravit, aby byli zkoncentrovaní, soustředili se na výkon a i bez diváků šli pro tři body.

V boji o druhou příčku s Walesem jde také o skóre. Nasadíte hodně ofenzivní sestavu?
Jsme si vědomi důležitosti zápasu, který nás čeká. Pro udržení naděje na druhé místo musíme jednoznačně vyhrát. Víme, jaké je postavení v tabulce. Skóre se bude počítat. Pokud nastřílíme víc branek, budeme také rádi. Ale cítíme k soupeři respekt.

Může se stát, že se mladý sparťan Adam Hložek přesune z křídla do centrální pozice, na podhrot pod Patrika Schicka?
Může se stát, že vepředu nastoupíme jinak. Ještě nejsme úplně rozhodnutí, ale změny v naší sestavě určitě nastanou.

Musíme Páťu zásobovat přihrávkami

Patrik Schick je ve výborném rozpoložení. Neměli byste ho využívat lépe než s Walesem v pátek?
Páťa má velkou formu, bylo to vidět i v Praze, kde se sice neprosadil, ale byl nebezpečný a soupeř ho zdvojoval, ztrojoval. Ani teď to pro nás nebude jednoduché. Tím, že bude od soupeře větší koncentrace na Páťu, budou mít víc prostoru další ofenzivní hráči.

Co bude v ofenzivě klíčové?
Musíme ho ještě víc doplňovat, zásobovat přihrávkami, případně hrát rovnou na něj. Ještě ráno při rozcvičení si to řekneme a vrátíme se k tomu. Věřím, že spolupráce bude lepší.

V čem je síla Bělorusů?
Nedávno tady hráli s Walesem a až v poslední minutě dal Bale gól na 3:2. Mají velice rychlé hráče, už při zápase u nás mohli každou naši ztrátu potrestat, dopředu byli nebezpeční.

Máte o nich dostatek informací? Kvůli covidu nastoupí v pozměněném složení.
Soustředíme se na sebe a náš výkon. Vnímáme, že se nám zápas doma proti Walesu moc nepovedl. Chceme navázat na naše předchozí výkony, řešit to, jak bude hrát soupeř, je někdy zavádějící. Viděli jsme jejich zápas s Estonskem, který prohráli, ale když se hraje do plných, je to pro každého složitější, je nevyjímaje. My se soustředíme na sebe a chceme vyhrát.