Říčany - Trhový Štěpánov 1:2

Začátek vyšel hostům, když nejprve v 10. minutě nastřelil Kopecký z trestného kopu spojnici břevna a tyče. Za pět minut uklouzl domácí stoper, Lipoldovo sólo ještě gólman vyrazil, ale na dorážku Zajíčka již byl krátký – 0:1. Dobrý úvod hostů ještě potvrdil z trestného kopu Kopecký, ale gólman Oudrán vyrazil míč na roh. Po dvaceti minutách převzali iniciativu domácí a začali vařit před Vejvodovou brankou. Nejprve se zaskvěl štěpánovský brankář při střele z 25 metrů do šibenice, kterou vyrazil na roh. Poté vyřešil několik standardních situací Říčan. Přesto v závěru nestačil na osamoceného hráče po centru na zadní tyči – 1:1. Po přestávce měly Říčany tlak, ale bez vyložené šance. Hosté spoléhali na brejky a po hodině hry jim jeden vyšel díky Lipoldovi – 1:2. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale jejich střely většinou minuly cíl. Proto si Trhový Štěpánov připsal důležité tři body do záchranářských bojů.


„Tři body jsme potřebovali a to jsme splnili, i když to nebylo jednoduché. Začali jsme dobře, ale potom nás domácí zatlačili, vyrovnali a několikrát nás podržel Vejvoda. Pokud bychom dostali druhý gól, nevím jestli bysme to obrátili. Druhý poločas měli domácí více ze hry, ale v koncovce naštěstí zklamali, když stříleli hodně nepřesně. Nám vyšel jeden brejk, kterým jsme rozhodli o důležité výhře,“ radoval se kormidelník Trhového Štěpánova Jaroslav Jakoubek.


Branky Trhového Štěpánova: Zajíček, Lipold. Rozhodčí: Prislupský. ŽK: 2/3. Diváci: 60. Poločas: 1:1.


Sokol Trhový Štěpánov: M. Vejvoda – Frühauf, Jakoubek, Rytina, Pánek (65. Kříž) – J. Moravec, Štork, Kopecký, Žovinec – Zajíček (85. M. Jakoubek), Lipold (87. Smutný).