SEDLEC-PRČICE – KONDRAC 4:0

Domácí začali derby mužstev ze spodních pater tabulky, ve velkém stylu, když se z penaltového kopu po faulu na Davídka trefil Nousek. Hosty do pořádného zakončení domácí obrana v čele s brankářem Ryšavým nepustila. Naopak na druhé straně se v šestnáctce Kondrace jiskřilo. Sedleckoprčičtí si vypracovali spousty šancí a dvě do přestávky přetavil v gól T. Pištěk, jenž se nejprve trefil krásně z dálky a poté po lobu Jelena za obranu přeloboval brankáře Kuklíka.

Ve druhém poločase zkompletoval Tomáš Pištěk hattrick, když proměnil další penaltu po faulu na Davídka. Hosté se nic kloudného v zápase nezmohli, a tak se Sedleckoprčičtí mohli radovat, po výborně řízeném zápase rozhodčím Garajou, z důležité výhry. Naopak Kondračtí po třetí prohře na jaře mají o čem přemýšlet.

„Bylo to jednoznačné utkání, které jsme již rozhodli třemi góly v prvním poločase a mohlo jich být víc. Po přestávce ještě zkompletoval Tomáš Pištěk hattrick, který podal výborný výkon, ještě nastřelil tyč z trestného kopu a měl další šance," pochválil střelce zápasu trenér Sedlce-Prčice Pavel Hejhal a poznamenal: „Obě penalty byly odpískané výborným rozhodčím Garajou správně a hosté ani neprotestovali. S výkonem hráčů, kteří potěšili velký počet diváků, jsem spokojený. Udělali jsme tak další krok k záchraně, ke které nám podle mých propočtů bude stačit 31 bodů."

„Když prohrajeme tři zápasy za sebou, dá se už mluvit o krizi. První poločas byl z naší strany něco strašného. Hráči nepodrželi míč, chyběl pohyb a domácí nás zaslouženě ztrestali a rozhodli utkání. Druhý poločas již byl herně jiný, ale vzhledem k tomu, že již bylo o výsledku rozhodnuto, nemá pro nás nějakou valnou vypovídací hodnotu," byl rozladěný se po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a pokračoval: „Když na hřišti vidíte bojovat čtyřicetiletého Linharta nebo o pár let mladšího Kubína a mladší hráči se alibisticky schovávají nebo vyklusávají, je vám z toho smutno. Jsem z jarních výsledků velmi zklamán a již vyhlížím návrat Pavlíčka. Pokud bych si mohl vybrat, chtěl bych na každém našem utkání rozhodčího Garaju, opět totiž předvedl bezchybný výkon."

Branky: T. Pištěk 3 (1 x z PK), Nousek (z PK). Rozhodčí: Garaja. ŽK: 0:1. Poločas: 3:0.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Prchlík, Sedláček, T. Pištěk, Polidar, Hájek, Davídek, L. Pištěk, Nousek, Jelen, P. Bouška. Střídali: Kobliha, Mára, Kotva, J. Bouška, Raček.

Kondrac: Kuklík (46. Vacek) – Tichý, Pohorský (46. Ngo), Kubín, Šanda – Špička, Pavelka, Linhart, Beránek – Potůček, Kašpar (57. Petrů).