Tomáš Hájek popravil Bílkovice

Benešovsko/ Chotýšanům i votickému béčku pomohla remíza Olbramovic se Sedleckoprčickými

10.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv Benešovského deníku

Mužstva v okresním fotbalovém přeboru odehrála předposlední podzimní kapitolu ročníku 2008/2009

Votice B – Bílkovice 4:0

Od začátku byli favorizovaní domácí jednoznačně lepší. V 10. minutě vysunul Milan Jonszta svého bratra Martina, a ten nekompromisně zakončil – 1:0. O pět minut později našel Pohan rozběhnutého Kuneše, který předložil míč Hájkovi, a ten načal svůj střelecký koncert. Do konce poločasu si ještě domácí vytvořili několik brankových příležitostí, které zejména V. Budil trestuhodně zahazoval. Ve druhé půli Votičtí polevili a hrál se pěkný fotbal z obou stran. V závěru využil Hájek dvou brejkových situací a korunoval svůj výborný výkon hattrickem.

Branky: Hájek 3, Martin Jonszta. Rozhodčí: Platil. Bez karet. Diváků: 80. Poločas: 2:0

SK Marila Votice B: Řehák – Šlejmar, L. Budil, Martin Jonszta, Dušátko – V. Budil, Kuneš, Baťha, Hájek – Pohan, Milan Jonszta.

FK Bílkovice: Babka - Sladkovský, P. Měchura, J. Šimánek, Komenda - Ptáček, Vašírovský, Voříšek, A. Měchura - Fiala, M. Granát.

Neveklov – Jírovice 0:0

V prvním poločase zápasu hraného o pomyslných šest bodů, byl vidět vyrovnaný boj, kde obrany přehrávaly útok. Za zmínku stojí dvě šance Jírovic, které jedenkrát nastřelily břevno a Macháčka vychytal tváří v tvář hokejovou lapačkou Šiška. Na druhé straně pěknou akci Neveklova zakončoval Vitouš těsně vedle pravé tyče. Ve druhém poločase si domácí vytvořili tlak a mohli rozhodnout. Hosté nestíhali, jenže Neveklov nedokázal proměnit ani super šance. Po gólu volala hlavně Bubákova a Haškova hlavička, dvakrát se ocitli sami v koncovce Český a Růžička a ani neveklovský ,,Beckham“ Krejčí nepropálil jírovického brankáře. Ukazatel skóre se za celý zápas nepohnul a Jírovice si tak odvezly z Neveklova dva důležité body.

Rozhodčí: Babický. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

Sokol Neveklov: Šiška – Novák, Havránek, Semerád, Krejčí – Hašek, Váňa, Kouklík, Vitouš – Bubák, Růžička,. Střídali: Český, Nakládal, Loucký.

Sokol Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Stibůrek, Beneš – Němec, Macháček, Koller, Klepl – Kulda, Pěkný. Střídal: Šedivý.

Divišov – Čerčany 2:5

Hosté od začátku působili fotbalovějším dojmem a své šance narozdíl od domácích proměňovali. Divišov se sice dostal do vedení Kubíkem, ale dvakrát Kupša a hlavou po rohu Hofinger, otočili stav ve prospěch hostů. Ihned po přestávce přidal čtvrtý gól Čerčan po samostatné akci Horváth. Domácí sice převzali iniciativu, ale podařilo se jim jen Vávrou snížit. Hosté kontrolovali hru a Horváth uzavřel střelou z hranice šestnáctky na konečných 2:5.

Branky: Kubík, Vávra – Kupša 2, Horváth 2, Hofinger. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0/1. Diváci: 60. Poločas: 1:3.

Jawa Divišov: Svoboda – Hejný, Vobořil, P. Bumbálek, Brejcha – Hanuš, Campodonico, M. Bumbálek, Vávra – Zd. Pekárek, Kubík. Střídali: Adam, Blažíček, Macháček.

TJ Slavoj Čerčany: Banga – Horčička, Pánek, Topič, Zahradník – Modálek, Berka, Horváth, Procházka – Kupša, Hofinger. Střídali: Šedivý, Turek.

Vrch. Janovice – Teplýšovice B 3:1

Na dobře připraveném hřišti se hrál díky oběma mužstvům pěkný fotbal. Domácí byli po vyrovnané dvaceminutovce jasně lepší, k čemuž jim pomohlo i naprosto hloupé vyloučení Mrhy a dvě krásné branky Vrkoslava po vyšachování celé obrany hostů. V závěru sice Teplýšovice šťastně snížily Mládkem, ale to jim už po nádherném sólu a lobu Sochůrka, k ničemu nebylo. Výhra Janovic byla zasloužená a po mnoha šancích domácích, asi pro Teplýšovice ještě milosrdná.

Branky: Vrkoslav 2, Sochůrek – Mládek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1/3. ČK: Mrha (T). Diváci: 130. Poločas: 2:0.

Sokol Vrchotovy Janovice: Dán – Trojan, Rouš, Kadlec, Dvořák – Kahoun, Střihavka, Sochůrek, Hejný – Vrkoslav, Němec. Střídali: Kněnický, Čedík, Šmíd.

Sokol Teplýšovice B: Fajfrlík - Ottl, Zeman, Mrha, Hruška - Hvězda, Mládek, Klabík, Hampl – Tůma, Hasenkopf. Střídal: Boťa.

Olbramovice – Sedlec–Prčice 1:1

Již v 5. minutě hostující Ryšavý v ložence se štěstím vychytal Kiliána a ukázal, že bude pro domácí střelce velkou překážkou. Když už se Olbramovickým podařilo gólmana překonat, dokázali ho na brankové čáře zastoupit spoluhráči. V 17. minutě po neodpískané penaltě za ruku Pištěka dorážel Karda, ale míč do brány neprošel. Na opačné straně zahrozili Tomášové Pištěk a Davídek, ale oba mířili mimo. V 31. minutě Zdeněk Pištěk „namazal“ na malém vápně Helmovi, který ale podklouzl a také minul bránu. Několik dalších závarů hostující obrana s problémy odvrátila, a tak si diváci na góly museli počkat. V 57. minutě Kilián obešel i Ryšavého, míč ale stačila obrana odkopnout ještě před brankovou čarou. Za pět minul šel sám na bránu Růzha, Ryšavý byl ale opět úspěšnější. To se ale nedá říci o situaci z 67. minuty, kdy si brankář Sedlce–Prčice Dvořákův roh vrazil do vlastní brány – 1:0. Hosté byli bez svého kanonýra Michala Davídka v útoku bezzubí, přesto se ale hned z první své vážnější akce ve druhé půli radovali. To v 68. minutě před Malíkem vyplaval Hedvik a s přehledem vyrovnal na 1:1. Poté si vypracovali ještě jednu šanci, osamocený Dohnal ale z dvanácti metrů trestuhodně přestřelil. Skórovat se už nepovedlo ani domácím, a tak se Sedleckoprčičtí mohli společně se svými fanoušky radovat z cenného bodu.

Branky: 67. Dvořák - 68. Hedvik. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 1/3. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

SK Olbramovice: Malík – Kára, Cihelka, Helma, Doležal – Pospíšil, Karda, Havlík, Dvořák – Kilián, Růzha. Střídali: M. Kaprálek, Brdek.

Sokol Sedlec-Prčice: Ryšavý – Polidar, Hedvik, Zd. Pištěk, Lukáš – Müller, T. Pištěk, Dohnal, L. Pištěk – Mára, T. Davídek. Střídal: M. Pištěk.

Miřetice – Chotýšany 1:3

Domácí se ujali vedení po sóle a chladnokrevném zakončení Lhotáka již v 6. minutě. Hosté po inkasovaném gólu zlepšili hru, což vyústilo ve srovnání skóre. Druhý poločas byl vyrovnaný, čekalo se na to, který tým jako první vsítí gól. Rozhodl rohový kop hostí v 80. minutě – 1:2. Domácí usilovali o vyrovnání, neproměnili dvě tutové šance, čehož Chotýšanští využili, když se v poslední minutě vřítili do otevřené obrany a upravili na konečných 1:3.

Branky: Lhoták – Hanuš, Hanibal, Lupoměch. Rozhodčí: Martin Macháček. ŽK: 1/2. Diváci: 70. Poločas: 1:1.

Sokol Miřetice: Hanuš – Rek, Kopecký, P. Čáp, K. Čáp - Lhoták, Fialka, Jantar, Kamarýt – Houdek, Hájek. Střídali: Vacík, P. Hájek.

Sokol Chotýšany: Keseli – Hanuš, Starosta, Hanibal, Doula – Lupoměch, Šauer, Povolný, Bejbl – Borek, Turek. Střídali: Khandl, Vaňkát.

Struhařov – Zdislavice 4:0

Domácí důležitý zápas zvládli a po zlepšeném výkonu ve druhém poločase získali tři důležité body. V prvním dějství se nestalo vůbec nic důležitého, kdo přišel na fotbal až po přestávce, stihl vše podstatné. V 50. minutě se po samostatné akci umístěnou střelou prosadil Sysel, v 70. minutě se krásně trefil z přímého kopu Josef Kaňka, o šest minut později zvýšil Mareš a v 90. minutě uzavřel skóre na 4:0 Veselý.

Branky: Sysel, J. Kaňka, Mareš, Veselý. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Poločas: 0:0

Jiskra Struhařov: P. Pessr – Kůstka, Z. Pessr, Dudík, Hovorka – Straka, Veselý, J. Kaňka, Koblasa – Semerád, Sysel. Střídali: Mareš, Michálek, Pospíšil.

Sokol Zdislavice: Kořínek, Gregor, Kakos, T. Bouček, Váňa – Žák, Pecháček, Kubálek, Müller – Jirka, Nácovský. Střídali: Kupsa, Havelka, M. Bouček.

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 000 Kč Svářeči Svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště Benešov, zvláštní prémie, podnikové stravování, podnikové akce, zajištěné ubytování. Pracoviště: M a v e l, a.s., Jana Nohy, č.p. 1237, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Rostislav Pospíšil, info@mavel.cz. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 1 600 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Praktická sestra - brigáda pro studenty zdravotnických škol. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 1600 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Studentům zdravotnických SŠ, VoŠ a VŠ nabízíme možnost brigády v nepřetržitém provozu na pozici: Zdravotnický asistent Podmínky: - absolventi střední školy v oboru zdravotnický asistent před nástupem na VoŠ nebo VŠ- studenti oboru všeobecná sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář na VoŠ nebo VŠ, kteří mají absolvované studium v oboru zdravotnický asistent - mzdové ohodnocení: 120,- Kč / hod. Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodejce elektroinstalačního materiálu interní a externí,obchodní zástupce - Benešov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Požadujeme: řidičský průkaz skupiny B,obchodního ducha chuť prodávat-komunikovat se zákazníkem,znalost práce s PC,schopnost učit se novým věcem,časovou flexibilitu,pracovat v obchodním týmu,trestní bezúhonost.První kontakt emailem se strukturovaným životopisem.. Pracoviště: Petr balík - b+b elektro, Táborská, č.p. 538, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Simůnková, +420 603 236 100,317 726 161. Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 18 000 Kč Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků lakýrník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště Čechov, lakování ocelových konstrukcí (bližší specifikace při osobním setkání)., Požadujeme: životopis, ochotu, manuální zručnost, komunikativnost, spolehlivost.., Nabízíme: po zkušební době stravenky a příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění. Pracovní doba: 6:00 -14:30 (po-pá), 14:00-22:30 (po-pá), Po zkušební době stravenky (hodnota 2400Kč) a příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění (hodnota 600Kč).. Pracoviště: Metalkov, spol. s r.o., Čechov, č.p. 367, 258 01 Vlašim. Informace: Ladislav Míka, +420 603 140 968.

Vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek
73

Velkou pardubickou ovládl Faltejsek s koněm ze zbraslavické stáje Dr. Charváta

Závěrečným podnikem tuzemské rallyové sezony byl 39. ročník SVK Rally Příbram.
26

Rally Příbram ovládl posedmé v kariéře Václav Pech

OBRAZEM: Golfisté si v Pyšelích užili finálové turnaje

Pyšely - Hned dva finálové turnaje hostil v neděli 14. října Loreta golf club Pyšely. Jako první odstartovalo finále 5. ročníku juniorské ČauČau tour, který pořádají trenéři Kuba Važanský a Bára Vejlupková z Puzzle Golf Academy Loreta. Soutěž je rozdělená do více kategorií - pro malé, velké, začátečníky a již zkušenější hráče.