V podzimním utkání s Duklou odvezla Michala Tomu ze hřiště sanitka se zlomenou lýtkovou a holenní kostí. Hráč se podrobil operaci a první prognózy lékařů hovořili o tom, že by dvaadvacetiletý hráč mohl i přes vážnost zranění stihnout jarní část sezony. Nyní se ovšem prognózy změnily a bohužel k horšímu. Brankář se k fotbalu možná vrátí až v květnu.

„Doktor sice pochválil, jak se vše dobře hojí a další kontrolu oznámil na 11. ledna a také řekl, že je pravděpodobné, že to ještě nebude zcela zahojené,“ uvedl Michal Toma pro klubový web.

Dvaadvacetiletý brankář by mohl podle svých slov začít chodit na přelomu února a března. „Pak bude záležet na tom, jak půjde rehabilitace a podle odhadů by se vše mohlo protáhnout až do května,“ řekl smutně Michal Toma.

I přes nelichotivé prognózy je brankář optimistou. „Koncem sezony bych mohl nějaký ten zápas stihnout a rád bych nastoupil,“ je optimistický “Tomič“ a dodal: „Rád bych v dresu Vlašimi pokračoval i v dalších sezonách, a proto bych rád prodloužil smlouvu.“

Ve zdravotních trablech vlila Michalu Tomovi dobrá zpráva další optimismus do žil, zvítězil v anketě klubového webu o nejlepšího hráče Vlašimi letošního podzimního ročníku druhé fotbalové ligy.

Na druhé příčce se umístil tvořivý záložník Marek Jungr a třetí příčku obsadil krajní záložník Ondřej Průcha.

JIŘÍ PAÝR