BENEŠOV – DUKLA PRAHA 3:0

Úvod jako ze snu měli benešovští fotbalisté. Již ve 4. minutě byl stav 2:0 a mohlo to být klidně 3:0. Již v 25 vteřině vypálil z dálky Cettl, trefil břevno a dorážejícímu Vlasákovi tygřím skokem vyrazil míč z brankové čáry brankář Dukly. Ve 3. minutě se již domácí radovali, když si Straka po přihrávce Přitasila parádně stáhl míč a bodlem ho uklidil k tyči. Vzápětí nastřelil vyběhnuvší brankář Němčanský dotírajícího Straku, k míči se dostal Vlasák a nádherným lobem z 35 metrů zvýšil na 2:0.

Poté se probrali i hosté a brankář Kondelík parádně vyrazil střelu z malého vápna pod břevno, o chvíli později se dostal do sóla útočník Dukly, ale přestřelil branku. Následně se hrál ofenzivní fotbal. Domácí zahrozili trestným kopem Vosáhla a ranou Cettla, jejichž střely obrovitý brankář Němčanský bravurně zneškodnil a Hašek po trestném kopu na zadní tyči trefil břevno.

Do druhé půle nastoupila Dukla bez svého dirigenta Farkaše, který musel odstoupit kvůli zraněnému stehennímu svalu a bylo to na jejím výkonu znát, i když jí úvod druhého dějství patřil. Jenže všechny její pokusy končily mimo benešovskou branku nebo v náručí v pohodě chytajícího Kondelíka. Ani benešovští hráči neustávali v kontrech, a tak se bylo na co dívat.

V 64. minutě dostal přihrávku do pravé strany Přitasil, po úniku naservíroval míč na malé vápno, Straka ještě míč po souboji s obráncem netrefil, ale všudybyl Klauz na zadní tyči z úhlu a velkou porcí štěstí skóroval na 3:0.

V závěru ještě Vlasák po narážečce se Strakou pálil do nohou brankáře i podruhé po kolmici Breburdy ztroskotal na Němčanském a rychlonohému Breburdovi utekl míč po sóle v poslední chvíli od nohy. A když i na druhé straně Kondelík vychytal únik Stýbla, mohl se Benešov radovat z výhry a gólman Kondelík z první nuly v letošní sezoně.

Branky: 3. Straka, 4. Vlasák, 64. Klauz. Poločas: 2:0.

Benešov: Kondelík – Přitasil, Hašek, Cvrček, Vosáhlo – Cettl, V. Balata – Pešta (66. Breburda), Vlasák, Klauz (88. Jírů) – Straka (80. Brabenec). Trenér: Luděk Matoušek.

JIŘÍ KONDELÍK