KONDRAC – ŘÍČANY 2:1 (0:0)

Kondrac začala utkání aktivně. Po třiceti vteřinách šel Pavlíček sám na brankáře hostů, ale ten ho vychytal. Ve třetí minutě nastřelil Müller tyč. Hosté působili na těžkém terénu mnohem hůře a celý první poločas se bránili. Výjimkou byla střela z první, která vylekala Kuklíka. Na druhé straně se ale hráči předháněli v zahazování šancí. Novotného hlavičku do šibenice skvěle lapil Hradecký v hostující brance. Müller sám před brankářem branku minul. Vyvrcholením domácího trápení v koncovce byla další tyč, tentokrát po hlavičce Tichého.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek, ale branek se diváci dočkali až v závěru. Když Pavlíček neproměnil penaltu po faulu na svou osobu, jako by domácí urazili fotbalovou štěstěnu. Z první šance po rohu, v 77. Minutě, se prosadili hosté Michalem a místní fanoušci šli do mdlob. Domácí hráči se ale ještě více kousli a výsledkem bylo nejprve vyrovnání Tichého po centru ze strany. Euforii do domácích řad vnesl Müller, který proměnil lahůdkovou přihrávku Kašpara před prázdnou branku.

Tři důležité body tak po zásluze zůstaly pod Blaníkem.

 „V zápase jsme byli výrazně lepší, vytvořili si spoustu gólových příležitostí, dvakrát nastřelili tyč a dokonce nedali penaltu,“ posteskl si kouč Kondrace Josef Linhart nad koncovkou svých svěřenců, což se jim málem nevyplatilo: „Když se hosté z ojedinělé akce dostali do vedení, tak už jsem pomalu přestával věřit. Kluci však v sobě našli dost morálních sil a během chvíle zápas otočili. Ve veledůležitém utkání jsme vyhráli, za což klukům po zásluze patří můj dík.“

Branky: 80. Tichý, 83. Müller – 77. Michal. Rozhodčí: Trumpus.

Kondrac: Kuklík – Vesecký, Tichý, Hlaváček, Procházka – Novotný (46. Kašpar), Müller (88. Rakáš), Kubát, F. Sedláček, P. Sedláček (90. Buchta) – Pavlíček.

JIŘÍ JANOUŠ MLADŠÍ